Ülkemiz güzel bir ülke mi?

"Vatandaşı olmasan aslında güzel ülke" derler. Paran varsa güzelliklerinden yararlanabiliyorsun; bu kadar turist boşuna gelmiyor. Ama abartıldığı gibi "cennet vatan" filan da değil; verimli toprak az, dağlık bir coğrafya ve su kıtlığı var.

Son düzenleme:
Mutfak güzel ama sağlıklı mı değil mi tartışılır. Coğrafya güzel ama insanı güzel mi değil mi tartışılır. Ülke iyi ama yönetenler iyi mi kötü mü tartışılır.

Çöp. Bu ekonomi ile doğmak isteyeceğim son ülke, bu ekonomide çocuk sahibi olmayı da önermiyorum doğacak çocuğa yazık. Amerika'da doğsun da suya 3 tl vermesin.

Hem evet, hem hayır. Güzel kısmı, ülkemizde birçok doğal ve tarihi yapı bulunması ve ikliminin güzel, dünyada da keza kötü olmayan bir yerde bulunmamız. Kötü yanı ise Orta Doğu ülkesi olmamız, güneydeki sınır komşularımızın kötü olması özellikle ülke ekonomisini ve coğrafi konumunu etkiliyor.

Arkadaşlar ülkemiz güzel mi? Güzellik derken yani havası, manzarası, suyu, yemek kültürü, insanları -sıkıntı olacak tek yer burası bence-, doğası gibi gibi şeyler bakımından diğer ülkelere kıyasla güzel mi? "Bir başkadır benim memleketim" şarkısına denk geldim uzun zaman sonra ve bu soruyu sordum kendi kendime siz ne düşünüyorsunuz?
Parası olana güzel parası olmayanın afganistanda yaşayan bir insandan farkı yok.

Hayır. Hükûmeti de dinamikleri de kötü. Tarihten gelen bir devlet baba anlayışı var. En ufak eleştiride dahi seni asıp kesecek insan dolu. Bu forum da dahil. Bununla ilgili birkaç konu açtım. Hepsi de kilitlendi.

Geri
Yukarı