Ülkemiz güzel bir ülke mi?

Ülkemiz ekonomisi ve son zamanlarda çirkefleşen insanları dışında mükemmel bir yer. Avrupa'lı ve Amerikalı kişilerin Türkiye'yi tercih etmesinin sebebi sadece ucuz olduğu için değil, mükemmel bir ülke olduğu içindir. Şu anda parası olanlar için Türkiye yarı cennet sayılır.

Dostum tamam güzeliz de ilk olarak ucuz olduğu için tercih ediliyoruz. Yeni ekonomide ve çıkarcılar sağ olsun Yunanistan artık daha ucuz ve bu sebeple daha çok tercih ediliyor. Ülkelerin turist gelme ve gelir tablosuna bakarak bunu görebilirsin. Bir de Ruslar bu tatil döneminde Türkiye dışında bir yerde tatile gidemediler buna rağmen Rus turtist sayımız da azaldı Türkiye çok pahalandı diyorlar. Bu yaz muhabbet ettiğim Rus turistler bile söyledi bunu.

Arkadaşlar ülkemiz güzel mi? Güzellik derken yani havası, manzarası, suyu, yemek kültürü, insanları -sıkıntı olacak tek yer burası bence-, doğası gibi gibi şeyler bakımından diğer ülkelere kıyasla güzel mi? "Bir başkadır benim memleketim" şarkısına denk geldim uzun zaman sonra ve bu soruyu sordum kendi kendime siz ne düşünüyorsunuz?
Havası, suyu, manzarası, doğası, yemekleri çok güzel. İnsanları... Türkiyede insan yok. Dünya üzerinde bulunan bütün milletler arasındaki en güvenilmez en tehlikeli vatanını, milletini en sevmeyen insanlara sahip ülke Türkiye.

Havası, suyu, manzarası, doğası, yemekleri çok güzel. İnsanları... Türkiyede insan yok. Dünya üzerinde bulunan bütün milletler arasındaki en güvenilmez en tehlikeli vatanını, milletini en sevmeyen insanlara sahip ülke Türkiye.
Başka milletlere özenmeyi hayat felsefesi bilmiş, ırkçılıktan kalpleri körelmiş insanlar. Sorsan hepsi medeni, anlayışlı insanlar. 🤭

Ülkemiz çok güzel ancak akıl hastanesine dönüştüğü için yaşanılacak bir yer olmaktan çıktı. Her yerinde cehalet ve vicdansızlık var. İnsanı insan yapan temel değerlerini yitirmiş bir ülke ne kadar güzel olabilir ki.

Başka milletlere özenmeyi hayat felsefesi bilmiş, ırkçılıktan kalpleri körelmiş insanlar. Sorsan hepsi medeni, anlayışlı insanlar. 🤭
Milliyetçilik denilen şey ülkenin ve kendi gelişimi için fedakarlıklarda bulunarak çalışmak çalışmak çalışmaktır.

Türkiye'de milliyetçilik 7-8 tane Alman arabasını yan yana dizip bagajlarına bağlanan Türk bayraklarını aynı anda açarak videoya kaydetmektir.

Özet bu kadar.

Son düzenleme:
Dostum tamam güzeliz de ilk olarak ucuz olduğu için tercih ediliyoruz. Yeni ekonomide ve çıkarcılar sağ olsun Yunanistan artık daha ucuz ve bu sebeple daha çok tercih ediliyor. Ülkelerin turist gelme ve gelir tablosuna bakarak bunu görebilirsin. Bir de Ruslar bu tatil döneminde Türkiye dışında bir yerde tatile gidemediler buna rağmen Rus turtist sayımız da azaldı Türkiye çok pahalandı diyorlar. Bu yaz muhabbet ettiğim Rus turistler bile söyledi bunu.
Antalyalı olmasam, evet doğrudur diyeceğim ama şuan belli muhitlerde Rus ve Ukrayna plakalı araç sayısı 07 plakayı geçti. Turist olarak gelseler yine iyi, yazın ekonomiyi canlandırıyor diyor seviniyorduk, şuan şehrin içinden geçmekle meşguller.

Konuya gelince sahil şeridi hariç, ki daha güzelleri var, çoğunlukla dağlık ve verimsiz topraklardan oluşan bir ülkeyiz, ilkokuldan beri kafamıza işlediler ama az çok yurtdışına çıkma şansınız olduysa eğer çok daha güzel yerler olduğunu fark etmişsinizdir.

Ülkenin yemekleri güzel de en son hanginiz iskender, kebap, beyran çorbası falan tükettiniz. Sözde ülkemin yemeği ama yiyemiyorum. Ne anlamı var o zaman. Ha ev yemekleri hariç tek yediğim Türk yemeği çiğ köfte sanırım.

Onun dışında:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Antalyalı olmasam, evet doğrudur diyeceğim ama şu an belli muhitlerde Rus ve Ukrayna plakalı araç sayısı 07 plakayı geçti. Turist olarak gelseler yine iyi, yazın ekonomiyi canlandırıyor diyor seviniyorduk, şu an şehrin içinden geçmekle meşguller.

Konuya gelince sahil şeridi hariç, ki daha güzelleri var, çoğunlukla dağlık ve verimsiz topraklardan oluşan bir ülkeyiz, ilkokuldan beri kafamıza işlediler ama az çok yurt dışına çıkma şansınız olduysa eğer çok daha güzel yerler olduğunu fark etmişsinizdir.

Hocam belirttim zaten Ruslar başka yere gidemiyor zaten diye. Bizzat konuştuğum Ruslar yasak olmasa başka yere giderdik çok pahalı dediler. Tabii ki hala çok fazla bulunuyorlar. Sizin kadar yaşamıyorum tabii ama bizim de Antalya'da evimiz var finikede oradan biliyorum. Finike denizi iğrenç bu arada kahverengi, kanalizasyon denize akıyor hatta borunun sol kısmı masmavi deniz sağ kısmı kahverengi yazık ediyorlar.

Birden fazla ülke gezmiş biri olarak kesinlikle sizi doğrulayabilirim. Yemek dışında hiçbir sorun çekmedim ki balkanlarda yemek sorunu da çekmedim Türkiye'deki her şey orada da var.

Geri
Yukarı