Ülkenin durumu beni yoruyor

Bahsettiğim şeyler için 1 tl harcamana gerek yok.
Fotoğrafçılık için fotoğraf makineli bir şey gerek. İyi kameralı bir telefon, veya kamera. Para harcadın mı? Evet. Enstrüman çalmak için enstrüman alman gerek. Daha iyi öğrenmek için kursa gitmek istiyorsan ona da para. Spor mu yapacaksın? Ekipman gerek. Yine para. Hobi olarak tasarım mı yapacaksın. Ona da para.

Hocam ne demek istiyorsunuz? Durum ortada her şey para her şey ekonomi.
Bakın hocam sizi anlıyorum ekonomik durum sizi olduğu gibi beni de endişelendiriyor. Ama ekonomi kötü diyerek kendimizi boşlayalım mı? Kodlama öğrenebilir mesela. Ücretsiz onlarca eğitim var. Visual Studio Code için kaç tl ödüyoruz? Bende kaygılanıyorum bu konuda.
Fotoğrafçılık için fotoğraf makineli bir şey gerek. İyi kameralı bir telefon, veya kamera. Para harcadın mı? Evet. Enstrüman çalmak için enstrüman alman gerek. Daha iyi öğrenmek için kursa gitmek istiyorsan ona da para. Spor mu yapacaksın? Ekipman gerek. Yine para. Hobi olarak tasarım mı yapacaksın. Ona da para.
Kardeşim anlatamıyorum galiba. Ben spor dedim mi? Yok. Ben fotoğrafçılık dedim mi? Yok. Ben enstrüman çal dedim mi? Yok.

Bakın hocam sizi anlıyorum ekonomik durum sizi olduğu gibi beni de endişelendiriyor. Ama ekonomi kötü diyerek kendimizi boşlayalım mı? Kodlama öğrenebilir mesela. Ücretsiz onlarca eğitim var. Visual Studio code için kaç TL ödüyoruz? Bende kaygılanıyorum bu konuda.

Haklısınız. Bende bu yüzden yazılımcı olmak için kendimi geliştiriyorum, kendimi geliştirip başka bir ülkede işe başlayacağım.

Üniversite bittikten sonra işsiz kalacağım gerçeği
Üniversite'yi bitirip işinde iyiysen yurtdışına gitmeyi hedeflemeyi düşündün mü?

Elbette her başvuranı alamazlar fakat en azından bunu hedefin yapabilirsin.

Geri
Yukarı