Ülkenin durumu

Nechtopat

Centipat
Arkadaşlar ülkenin durumu hakkında düşüncem şu. Atıyorum bir yarışmada 5 milyonluk araba kazansak yıllık vergisini ödeyemeyiz.

Siz de ülkenin durumunu esprili bir şekilde anlatabilir misiniz maksat gülmek olsun.

Peki soruyorum, neden o kadar başımızdaki insanlar. Rusya'ya güvenip, ondan S-400 falan aldı? Sizce adamalara karşı bu silahlar çalışacak mı? Tabii ki hayır, herifler biliyordu ki böyle bize iteledi.. Eğer Rusya'ya savaş falan açarsak sonumuz belli.. Şehitler umarım gerçek değildir.. Gerçekten kendi askerimin, elin arapları için böyle şehit olması gerçekten üzüyor..

Rusya'ya savas acmayi totosu yemez bizimkilerin. Sinirlari acip Avrupa'yi tehdit edecekler uzerlerine gocmenleri salmakla. NATO'yu yalandan Turkiye'nin yanindayiz demeye zorlayacaklar. NATO'yu arkasina alinca bizimki Rusya'ya atar gider yapacak. Amerika son ana kadar bekleyip Rusya cok guclenmesin diye arabuluculuk yapip bizi Baris Pinari harekatinda oldugu gibi cekilmeye zorlayacak. Malum sahis da "yalniz sartlarimiz olmazsa yakariz" diye efelenip seve seve geri cekilecek. Tum bunlar olurken dolar ziplayacak, araya yalan gundem karistirip unutturacaklar. Olan yine fakire ve askere olacak.

Şehit olayı ile ilgili yazayım:
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün araplar ile ilişkiler ve o bölge ile ilgili şuraya cuk oturacak bir sözü var. Ama yazmayacağım. Bilen zaten biliyordur ve benimsemiştir. Bilmeyen de gidip biraz araştırıp öğrensin bir zahmet. Elin arapları için yanıp tutuşmak ne getiriyor.

Rusya'ya savas acmayi totosu yemez bizimkilerin. Sinirlari acip Avrupa'yi tehdit edecekler uzerlerine gocmenleri salmakla. NATO'yu yalandan Türkiye'nin yanindayiz demeye zorlayacaklar. NATO'yu arkasina alinca bizimki Rusya'ya atar gider yapacak. Amerika son ana kadar bekleyip Rusya cok guclenmesin diye arabuluculuk yapip bizi Baris Pinari harekatinda oldugu gibi cekilmeye zorlayacak. Malum sahis da "yalniz sartlarimiz olmazsa yakariz" diye efelenip seve seve geri cekilecek. Tum bunlar olurken dolar ziplayacak, araya yalan gundem karistirip unutturacaklar. Olan yine fakire ve askere olacak.

Yine bizi koz altı kullanacaklar anlaşıldı :) Fırsatım olsa da şu ülkeden gitsem ve gelmesem. Artık stres yapmaya başladım, olan bizim askerimize ve bize oluyor. Türkiye yavaş yavaş boğulacak, yeni dünyada yeri yok artık. O kadar mülteciyi alırsak tabii olur. En iyisi hepsini ülkelerine yollamak olur da, bizi duyacak kimse yok :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine bizi koz altı kullanacaklar anlaşıldı :) Fırsatım olsa da şu ülkeden gitsem ve gelmesem.. Artık stres yapmaya başladım, olan bizim askerimize ve bize oluyor.. Türkiye yavaş yavaş boğulacak, yeni dünyada yeri yok artık.. O kadar mülteciyi alırsak tabii olur.. En iyisi hepsini ülkelerine yollamak olur da, bizi duyacak kimse yok :)
Öyle bir şey yaparsa ellerinde koz kalmayacak. Tutabildikleri kadar tutacaklar o suriyelileri.

Şehit olayı ile ilgili yazayım:
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Arap'lar ile ilişkiler ve o bölge ile ilgili şuraya cuk oturacak bir sözü var. Ama yazmayacağım. Bilen zaten biliyordur ve benimsemiştir. Bilmeyen de gidip biraz araştırıp öğrensin bir zahmet. Elin Arap'ları için yanıp tutuşmak ne getiriyor.

İslamiyet var ortada. O yüzden. Sırf din kardeşi diye yardım ediyorlar. Benim veya sizin rızanız alındı mı? Vergi alınırken bana soruldu mu? Hayır, her ay gelen zamlar bıktırdı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şehit sayısı 22'ye yükseldi YIKILSIN SURİYE
Müslüman Müslüman’i öldürüyor. ve iki tarafta şehitlerimiz var diyerek haber oluyor. En garip yanı da bu olacak sanırım elin Amerikalısı televizyon karşısında çayını içip bu haberleri izliyordur.

Asker ve komutanların ses kayıtlarına göre 64. taburun 2 bölük askeri tamamen saldırıya maruz kalmış. 30-40 civarinda şehit askerimizi sınıra taşıdıklarını, taşıdıklarından daha fazlasinin ise göçük altında olduğunu söylüyorlardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı