Ülkenin durumu

Nechtopat

Centipat
Arkadaşlar ülkenin durumu hakkında düşüncem şu. Atıyorum bir yarışmada 5 milyonluk araba kazansak yıllık vergisini ödeyemeyiz.

Siz de ülkenin durumunu esprili bir şekilde anlatabilir misiniz maksat gülmek olsun.

Internette sorun yok, TT blokluyor sosyal medyayi malum iddialardan dolayi.

ERz1nsBX0AIkb4D.jpg

Peki soruyorum, neden o kadar başımızdaki insanlar Rusya'ya güvenip, ondan S-400 falan aldı? Sizce adamalara karşı bu silahlar çalışacak mı? Tabii ki hayır, herifler biliyordu ki böyle bize iteledi. Eğer Rusya'ya savaş falan açarsak sonumuz belli. Şehitler umarım gerçek değildir. Gerçekten kendi askerimin, elin Arap'ları için böyle şehit olması gerçekten üzüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden satılmasın? VW ve FIAT grubu varken Tesla satıyorsa TOGG'da satar.

Bir arkadaş diyor ki pilleri Çin üretiyor :D Demiyor ki herkesin pili Çin'de üretiliyor.

Siz üretmezseniz elbette dışarıdan alırız. Bu bahsi geçen otomobili üretenlerin değil, yine halkımızın suçu. Hala utanmadan köyde arsasını satan, bina dikip para kazanmaya çalışıyor. Sene olmuş 2020 adam hala daire yapıp para kazanmayı düşünüyor sadece bu bile beyin göçü sebebi. Ben açıkçası Türkiye'de mesleğimi yapmak istemiyorum. Ben pili yapabilecek kapasitedeyim, arabayı tasarlayacak ve üretecek kapasitedeyim ama Tesla varken benim arabamı kimse almaz diyorsanız neden yerli pili falan yapayım ki?
Ben pil üretmeyelim, zaten kimse almaz falan demedim. Nasıl bir algıya sahip olduğunuzu anlayamıyorum. Umarım beni anlamaya biraz daha gayret gösterirsiniz. Dile getirmek istediğim şu: Arabanın her şeyini bizim üretmemiz lazımken, önce her şeyini biz üreteceğiz diye hoparlörleri sona çekip bas bas bağırdılar, sonra da kuzu gibi onu bunu şuna ürettireceğiz, birleştirip satacağız dediler. Ben bu ülkenin kalkınmasını istiyorum. Ben bu ülkenin üretmesini istiyorum. Ben bu ülkenin başka ülkelere muhtaç olmaması taraftarıyım. Ama ülkemiz öyle bir noktaya gidiyor ki ne fabrika kaldı ne üretim ne de gelişim. Eğitim mi kaldı ülkede? Siyasi görüşünüzün bu söylediklerime ters kaldığını görüşünde kapıldım nedense ama yanlış da anlamış olma ihtimalim var. Ben bu ülkenin yetkililerinin bu ülkeye emperyalizmi yayma çabası içinde olduğu kanısındayım ve bu yanlıştır. Yapmamız gereken bunu önlemek. Sizin anlatmaya çalıştığınız şey buna ters mi? Ne ima ediyorsunuz? Ya da aynı fikirdeyseniz neden ters tepkiliyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı