Ülkenin hali ne olacak?

Ne olacak bu ülkenin hali? Dolar, Euro almış başını gidiyor. İnsanlar temel ihtiyaçlarını karşılayacak gücü yitiriyor. En basit örnek: Yağ, süt, peynir, zeytin, ekmek. Bunların bile fiyatı alim gücünü zorlayacak fiyata geldi.

Sen Hamburg'a kaçtın tabii senin tuzun kuru hocam (!)

İsim değiştirme hakkınız gelince adınızı "karanlık" yapabilirsiniz.

Ne olacak bu ülkenin hali? Dolar, Euro almış başını gidiyor. İnsanlar temel ihtiyaçlarını karşılayacak gücü yitiriyor. En basit örnek: yağ, süt, peynir, zeytin, ekmek. Bunların bile fiyati alim gücünü zorlayacak fiyata geldi.
Ben açıkçası çok yoruldum, bugün başka bir konuda ufaktan söz ettim bu durumdan. Üçbeş kuruş için firmaların dandik kampanyalarını takip etmek, elimde bulunan paranın zamanla eridiğini görmek ve siyasetçilerin anlamsız kavgalarını izlemekten çok yoruldum.

Başkanım az önce x kuşağından annemle yağ alabilmek için Getir'den kampanya peşinde koşarken aynı zamanda Yemeksepeketi'nin bilgilerimizi çaldıracağını bildiğimiz halde 10 lira daha ucuza Allah'ın hamburgerini yiyebilmek için türlü fırsatları kovalıyoruz. Başkanım, sizin hangi kuşağa ihtiyacınız var bilmiyorum ama bizim iyi bir ekonomiye ihtiyacımız var.

Ülkemiz cennet. Değerini bilin!!

Ne olacak bu ülkenin hali? Dolar, Euro almış başını gidiyor. İnsanlar temel ihtiyaçlarını karşılayacak gücü yitiriyor. En basit örnek: Yağ, süt, peynir, zeytin, ekmek. Bunların bile fiyati alim gücünü zorlayacak fiyata geldi.

Bu soruyu sürekli kendime soruyorum. Özellikle ekonomik sorunlar milleti balon gibi şişiriyor. Bence yakında halk fena patlayacak. Daha hala ekonomi iyi, Avrupa ülkeleri de zor durumda diyenlerin nasıl bir körlük seviyesinde olduğunu merak ediyorum.

Geri
Yukarı