Ümit Özdağ YouTube ders videosunu Tweet atarak mülteci sorununa dikkat çekti

@ÖzkanK hocam onun adaylığı bitti artık benim tahminime göre. Muhalefet gene Kılıçdaroğlu'nu aday gösterir, sonucunda gene malum parti kazanacak. Muhtemelen olacak şey bu.

Bizim ülkede siyaseti kitleyen Kemal Kılıçdaroğlu zaten :( Koltuğu bırakmadıkça siyaseten ülke 1 adım ileri gidemez.
12 yılda 10 seçim kaybet halen inatla koltuğa yapış. Üstüne kimseye ön vermiyor. Siyaset üretemiyor plan program proje sunamıyor en önemlisi umut olamıyor. Üstüne gene Cumhurbaşkanı adaylığı zorluyor. Olmuyor işte seçmiyor insanlar seni. Aday olursa 2023'te gene boş beleş tartışmalar izler dururuz. 75 Yaşında Kemal Kılıçdaroğlu iktidar olacakta 80 yaşına kadar ülke yönetecek sananlar var. Ölme eşeğim ölme...

Vatandaşın Kemal Kılıçdaroğluna güveni yok. Liderlik vasfı olmaması cabası üstüne halkın gözünde yalancı çoban pozisyonuna düşmesi ağzı ile kuş tutsa oy vermeyecek milyonlarca insan var. Sırf Kemal Kılıçdaroğlunu görünce kapat televizyonu kanalı değiştir diyen yüzbinlerce insan var. Üstüne Alevi olmasıda bir kesim için oy vermeme nedeni ne kadar bence saçma olsa bile. Ülkede kutuplaşma ve ayrışma katlanarak devam edecektir aday olursa. Sonra seçimi ite kaka yüzde 51-52 ile kazansa bile kendisine nefretle bakan bir yüzde 48 kalacaktır arkada 10 yılın birikmişliği ile hazırda bekleyen her atasında isyan etmeye hazır bir kitle... Ben hep söylerim muhalefetin adayı halkı kucaklayabilecek ve her kesime hitap eden sadece CHP'nin adayı olmayan birisi olmalı. En önemli özelliğide HDP'ye mesefalı eski sağ veya Milliyetçi kökenden olmalı.

AKP yi aklınızdan çıkarın artık seçim kazansa da hiçbir şey değişmeyecek iki yıl içinde kendini imha eder, Ümit Özdağ'ın söylemleri cok ciddi, şu an bir yamuk yapmazsa ben kendisini destekleyeceğim, oy da toplayacağım.

Mültecileri göndermek için uğraşan siyasetçi Ümit Özdağ mülteci sorununa bir YouTube ders videosuyla dikkat çekti. Ümit Özdağ Twitter hesabında bir Tweet paylaşarak açıklamada bulundu. Açıklamasında "Hoca gençlere tarihi ve bugünü anlatmış. Dinleyin, Gazneli devleti neden yıkılmış?" diyerek bir Tweet attı. Videoda da yabancı uyruklu kişilerin ileride çok büyük sorunlar olabileceğini belirtiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bizim şu an aldığımız ve kaçak giren sığınmacılar bu denli orduya giremez ama halk arasındaki gerginliği artık iktidar dikkate almalı. Düşünün ki aşırı berbat ekonomimiz var ve halk arasında sığınmacı sorunu 1.sırada. Benim için de öyle. O denli toplumu rahatsız ediyor artık.

Bizim ülkede siyaseti kitleyen Kemal Kılıçdaroğlu zaten :( Koltuğu bırakmadıkça siyaseten ülke 1 adım ileri gidemez.
12 yılda 10 seçim kaybet halen inatla koltuğa yapış. Üstüne kimseye ön vermiyor. Siyaset üretemiyor plan program proje sunamıyor en önemlisi umut olamıyor. Üstüne gene Cumhurbaşkanı adaylığı zorluyor. Olmuyor işte seçmiyor insanlar seni. Aday olursa 2023'te gene boş beleş tartışmalar izler dururuz. 75 Yaşında Kemal Kılıçdaroğlu iktidar olacakta 80 yaşına kadar ülke yönetecek sananlar var. Ölme eşeğim ölme...

Vatandaşın Kemal Kılıçdaroğluna güveni yok. Liderlik vasfı olmaması cabası üstüne halkın gözünde yalancı çoban pozisyonuna düşmesi ağzı ile kuş tutsa oy vermeyecek milyonlarca insan var. Sırf Kemal Kılıçdaroğlunu görünce kapat televizyonu kanalı değiştir diyen yüzbinlerce insan var. Üstüne Alevi olmasıda bir kesim için oy vermeme nedeni ne kadar bence saçma olsa bile. Ülkede kutuplaşma ve ayrışma katlanarak devam edecektir aday olursa. Sonra seçimi ite kaka yüzde 51-52 ile kazansa bile kendisine nefretle bakan bir yüzde 48 kalacaktır arkada 10 yılın birikmişliği ile hazırda bekleyen her atasında isyan etmeye hazır bir kitle... Ben hep söylerim muhalefetin adayı halkı kucaklayabilecek ve her kesime hitap eden sadece CHP'nin adayı olmayan birisi olmalı. En önemli özelliğide HDP'ye mesefalı eski sağ veya Milliyetçi kökenden olmalı.
Hocam bir muhafazakar olarak Mansur Yavaş ve Ümit Özdağ hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hocam bir muhafazakar olarak Mansur Yavaş ve Ümit Özdağ hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mansur Yavaş'ı beğeniyorum. Ama Ümit Özdağ fazla milliyetçi geliyor o kadarı fazla bence. O söylemler kulağa hoş geliyor ama gerçek hayatta huzursuzluk tartışma kan ve gözyaşından başka bir şey getirmez gibi.

@ÖzkanK Mansur Yavaş 2023'de çıkıp adaylığını koyacak gibime geliyor. Adaylığını koyarsa muhtemelen alacak isim o. Ekrem'de söndü, muhalefet muhtemelen onu aday gösterir.

Muhalefetin ortak adayı olmadıkça işi zor Mansur Yavaş'ın. Hal hareket söylemlere bakınca açıkça Kemal Kılıçdaroğlu kendi aday olacak gibi.

Çünkü CHP seçmeni çok koyu bir kitle. Ak Parti seçmenine laf ederler ama kendileri hiç sorgulamadan her türlü tıpış tıpış CHP'nin adayına verecektir oyunu. O yüzden her türlü CHP adayı yüzde 20 alacaktır zaten. HDP'de CHP'yi destekleyeceği için oldu sana yüzde 30.
Üstüne İYİ Parti Mansur Yavaş'a mesafeli bu adam gelirse bizim koltuğu alır merkez sağ Milliyetçi kökenli İYİ partiye lider olur diye. Bağımsız aday veya zafer partisinin adayı olarak flan çıkarsa siyaseten bitirir kendini. Çok karışık denklem yani.

Geri
Yukarı