Ümit Özdağ'dan Atatürk'ü anmayan imama sert tepki

Özdağ'ın parti içindeki kadrosu ve mülteci konusu dışında bir şeyi eleştirmemesi tepki görüyor. Benim şahsi fikrim, şu an daha oy verilmeye hazır değil. İyi Parti'nin kuruluşundaki gibi içinde fazlasıyla artık var. Sonradan İyi Parti gibi siyasi çizgisini belli edecektir. Ayrıca mülteci problemi dışında konuşmaması normal çünkü Özdağ bu konu hakkında doğrudan eğitim almış, üzerine makaleler yazmış birisi. Ancak parti içinde düzgün bir ekonomi planı belirleyecek bir kişi yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Başlığa bak, gösterdikleri Atatürk'ün müslüman olmadığını kanıtlar, ateist değil. Ayrıca ülkede herkes istediği inançta olabilir. Ancak büyük taaruzu söylüyorken Atatürk'ü anmıyorsan sen bu ülkenin değerlerini hiçe sayıyorsun demektir.

Ben bu adamda acayip asalet, adamlık, liderlik vasfı görüyorum. İnanılmaz birisin Ümit başkan. Gerçekten kendinizi sosyal medyaya duyurmuş olmanız diğer şeylerden çok daha iyi. Yanımda olsanız da o ellerinizden öpebilsem. Size genç nesilden tam destek, lütfen yeter ki BAŞ KOYDUĞUNUZ, HAKKINDA KONUŞTUĞUNUZ yoldan sapmayın. Şunu da eklemek istiyorum, Ümit Özdağ'a karşı ''sosyal medyaya oynuyor'' yorumlarına; bu adam 10 yıl önce de, 5 yıl önce de, bugün de aynı. Eski konuşma videoları sosyal medyada var arkadaşlar. Ulan adam çıkmış ''Atatürkün müslüman olmadığını biliyorum'' diyor. Bu kadar saçma bir düşünce yapısı olabilir mi ya? bunları düşünüğ, savunan Kadir Popcornun sıkı takipçisi galiba. Olay Gazi Mustafa Kemal Atatürkün hangi dine mensup olup olmadığı değil arkadaşlar, olay bu insana saygı duyulması gerektiği. İslam dinine sahip son ordunun komutanı olduğu gerçeğini ve o ordu ile hayatının başladığını unutmamak gerek. Hayatını o ordu için tehlikeye attığı gerçeğini ve bu yaşadığımız devletin kurucusu ve kurtarıcısı olduğunu es geçmemek gerek. Eğer bu topraklarda Camii, kilise veya herhangi bir ibadet alanında ibadet gerçekleştiriliyorsa bu adamın isminin her türlü anılması gerektiğini düşünüyorum. Ümit Özdağ'da buna vurgu yapmış. Atatürkün dinini kanıtlayacak kesin bir argüman yok, kimse de tahminler ile ''Atatürk müslüman değildi'' gibi cümlelerle böyle sıkı bir iddia da bulunamaz. Mansur Yavaş konusuna gelecek olursak, bu adam resmi bir aday değil. Hadi onu geçtim, birden çok parti bu adamı istiyor. Zafer Partisi, İyi parti, CHP. CHP'ye giderse Mültecileri gönderme işi yaş, yurtdışı bağlantıları var, K.K o konuda değişmez bence. İyi parti gelirse, pek bir vaatlerini göremedim (şahsi olarak). Zafer partisi şu anlık en azından doğruları konuşan, çıkışını yapabilen, mülteci sorununu çözmeyi hedefleyen ve gençleri anlayabilen bir parti. Yukarıda dediğim gibi, eğer yolundan sapmaz ise bu adam iyi de olacaktır bence. Kılıçdaroğluna gelecek olursak, umarım aday olmaz, umarım...

Son düzenleme:
Mansur neden iyi değil? Özdağ partisinde Atatürk düşmanı ve kürdistancı bulundururken nasıl Mansur'dan iyi oluyor? Üstelik Özdağ o kişiyle yakın arkadaş.
Yaa demek öyle mi? Kimmiş onlar beyefendi? Yorumlarından CHP'li olduğun gözüküyor. 2018'de askerlerimizi kayıp verirken HDP'nin yaptığı kongreye gidip, o gün asker kaybı vermemize rağmen teröristlerin slogan atmasına aldırış etmeyen kişi kim CHP'den? Dur sen söyleme ben söyleyeyim. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Eğer böyle hayal ürünü ithamlara devam edersen ve bölücü dersen Kemal Kılıçdaroğlu'nun özerklik konuşmasını izle, iyice düşün.
He çok sevdiğiniz Canan Kaftancıoğlu ve Sezgin Tanrıkulu olmayan Ermeni soykırımını "Hayır, var öyle bir şey!" dedikleri için neden partiden ihraç edilmedi? Ölen Ermenilerin çoğu tehcir sebebiyle öldü. Soykrıım kelimesinin anlamı belirli bir ırkı yok edene kadar öldürmek anlamına geliyor. Amacı öldürmek olan bir devlet neden tehcir yapsın? Tehcirin amacı da o dönem Osmanlı iletişimine Rus destekli Ermeni çeteleri sürekli baskın yapıp, iletişimimizi engelledikleri için ve Ermeni çetelerin Ermeni olan çiftçileri ailesiyle tehdit edip onları zorla bize karşı savaştırdıkları için sürgün ediliyorlar.. Osmanlı'dan kalan arşivlere şöyle iyice bir göz gezdirin. Eğer ona ayıracak vaktin yoksa Justin McCarthy gibi bağımsız şekilde araştırma yapan adamları okuyun.

Bazilari duyar kasmis demis de duyar kasilacak bir sey degil bu. Bugun kasarsin yarin kasarsin 3. gun devletin kurucusu da unutulur. Bir millet duyarsiz olursa elinden devlet de gider. Birisi de Kadir Popcorn'un videosunu atmis. 🤣

Konuda hedefledigi bakanlik, diyanet belirtmek isterim yanlis anlamis olabilirsiniz. Bu ulkede musluman olmayani lincliyorlar resmen, kimseyi ilgilendirmiyor ki birisinin dini. Bu algiyi kim yarattiysa onun, diyecek soz bulamadim burada. Ek olarak illa hutbede Ataturk bile gecmesine gerek yok Turk milleti dese benim icin kafi.

türklerin en büyük hatasıdır:
  • Bir siyasetçiye Atatürk gibi bağlanmak
  • Kendisiyle aynı fikirde olmayanlara iftira (sarı muhalefet, akpli, fetöcü...) Atmak
  • Bir siyasetçi ne kadar yolsuzluk yaparsa yapsın onu ölümüne savunmak
  • Bir siyasetçinin tek sözüyle gaza gelip onu yüceltmek (başbuğ, peygamber...)
Devamını siz getirin...

Ben insanlara suç bulmuyorum. Oy verip bunları meşrulaştırıyorlar zaten. Savunmayıp ne yapacaklar? Atatürk; kula kul olmayın, kendinizi geliştirin, bilimden şaşmayın ben yanıldıysam beni değil bilimin söylediğini takip edin... diyor ama gençlik yeni kulluk edecek isimler yaratmayı ihmal etmiyor. Mesela Aziz Sancar olmak zordur. Emek ister, ter dökmek gerekir vs. ama oy vermekten, siyasilerin kitlesi olmaktan basit ne var? İkisinde de kendine Atatürk'ün izinden gidiyorum diyebiliyorsun. Kolayı varken niye yorulsun insanlar :D

“Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere” denilebilir buradaki sorun hiçbir zaman Atatürk’ün isminin Diyanet tarafından söyletilmemesi.
İyi de hocam bu sırf Atatürk'e karşı değil ki, yani sırf demeyelim diye ortada bir şey yok. Alparslan'ın da adının geçmediği zamanlar oldu, oluyor. Orada herkes zaten vatan, millet, din aşkına savaşan kimselere dua okuyor. Ha savaşın kişinin niyeti bu dediklerim değilse dua geçersiz oluyordur herhalde. Yani ortada durumu büyültecek bir sorun yok.

@fenomenale Link'e kadar verdiğim halde okumuyorsunuz ya gerçekten ilginç.

Gerçekten yeter sizle uğraşılmaz. Al bakalım. Ha üstelik Özdağ üst düzey MİT ajanlarını ifşa ettiği için milletvekilliği AKP'li vekiller tarafından düşürülecekti. Noldu o iş?
Adamın siyasetini kişisel olarak beğeniyorum. Kadrosuna bakınca pek iç açıcı görülmediği aşikar. Mesajımda da belirttiğim üzere, dediklerinden ve yola çıktıklarından sapmayacak ve bunları gerçekleştirecekse, şu anki hükümete karşı iyi olduğunu düşünmek gayet normal bir durum bence. Ümit Özdağ, zafer partisinin hem sözcüsü hem de başkanı olduğu için insanlar doğal olarak o partiyi Ümit Özdağın kişiliğine oturtmaya çalışıyorlar. Genel başkan yardımcıları ve eski genel başkan yardımcılarının iç açıcı bir durumda olmadığı ortada. Attığınız linkin 5 sayfasını okuyabildim. Seneye seçime yaklaştıkça umarım kadro içinde büyük değişikliğe gidilir. Gidilmediği halde gündem olursa, Ümit Özdağın yaptığı sarsıcı, iyi, mantıklı konuşmaların hepsi çürütülebilir bir hal alır. Ben büyük harfler ile vurguladığım gibi dediği yoldan ve ilerlemeye çalıştığı yoldan sapmamasını umut ediyorum. ''Yeter sizle uğraşılmaz'' demeniz biraz garip çünkü sizin isminizi ilk defa görüyorum :D. Eğer kadro, Ümit Özdağın halka vaat ettiği şeyleri gerçekleştirilmesini engellerse ve Ümit Özdağ buna karşı bir önlem almazsa, işte orada yanlışlık olur. Halihazırda bu kadronun yanlış olduğunu da düşünüyorum. CHP içinde kadro sorunları da geçerli, HDP'ye Atatürk tablosu verildiğini de unutmayalım. Muhalefetten yanayım ama millet olarak çok ortada kaldık.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı