Ümit Özdağ'dan Atatürk'ü anmayan imama sert tepki

Hiç namaz için niyet ettin mi?
Ne derler "Uydum hazır olan imama." Ben bunlara uymuyorum. Hutbe herkesin erişebileceği diyanetin sitesinde var cuma namazına gidiyorsan insanların telefondan takip ettiğini görebilirsin. Ben dükkanımda bizim camii okunan hutbelerin çıktısını alıyorum. İmam bizden alıyor çıktıları. İşini iyi yapan imamlar da bu durumdan rahatsız. Ben ata ayırmam. Bizim bu topraklarda özgürce yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. İslam da ayrımcılık olmaz değil mi bunların yaptığı ata ayırmak değil de nedir?
İmama ibadet etmeye gitmiyorsun neticede. Git camine dinleme imamı. Bu bir bahane değil ki.

Atatürk'ün ruhuna fatiha dediği video nedense komiğime gitti.

Nesi komik? Yarın bir gün öldüğünde arkadaşların ruhuna fatiha okurken çok mu komik gelecek sana. Sayın ümit özdağ orada imamın demesi gerekeni kendi yapıyor.

Zafer partisi genel başkanı ümit özdağ, büyük Taarruz'un başladığı afyonkarahisar'a gitti. Cuma namazı çıkışında, hutbede Atatürk'ün anılmaması gerekçesiyle diyanet işleri'ne tepki gösterdi: “camileri, iktidar partisinin arka bahçesine çevirdiğiniz için millet cuma namazına gitmeyi bıraktı. Son bin yılda olmadığı kadar ateizm sizin yüzünüzden gelişti.”

Ümit özdağ'ın camide hutbe okunurken Atatürk'ü anmayan imama da tepki gösterdiği görüntüler ortaya çıktı.

Ajans muhbir, ümit özdağ'ın o görüntülerini yayınladı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Helal olsun.

Nesi komik? Yarın bir gün öldüğünde arkadaşların ruhuna fatiha okurken çok mu komik gelecek sana. Sayın ümit özdağ orada imamın demesi gerekeni kendi yapıyor.

Helal olsun.

Sorun şu ki imam diyanetin verdiği hutbeyi okuyor. İmama bir şey demek saçma. Edeceksen gidip diyanete şikeyetleneceksin.

Komik olan tavrı bence. O da biliyor bunların Atatürk düşmanı olduğunu ama şaşırmış gibi yapıyor. Bir de kendini videoya aldırıyor.

Dün Cuma namazına gittim. İmam diyor ki: "Almanya, Amerika, Rusya, Çin yok olur İnşallah." O kadar gıcığıma gitti ki... Senin kullandığın eşyaların çoğunu onlar yapıyor fakat yok olsun diyorsun. Anlarım da sadece dua edip Amin diyerek bu iş olmaz maalesef, kusura bakmasın. Benim dayım da bu imamlar yüzünden artık camiye gitmiyor. Kılsa evde kılıyor namazı. Hutbe'de ise 26 Ağustos ve 30 Ağustos'tan bahsetti. 26 Ağustos'u bahsederken allandıra bullandıra bahsetti. 30 Ağustos'tan bahsederken ise adam 2 cümle kurup bitirdi. Kimsenin ismini de ağzına almadı. Ben İslam düşmanı değilim, aksine dinimi severim ama böyle duyarcı, daha namaz bile kılmayan sözde Müslümanlar çok gıcığıma gidiyor. Sorsan çoğu kişi müslüman, fakat daha İmanın şartlarını bilmiyorlar.

Ümit Özdağ bunu zaten devlet istediği için görüştüğünü bir tane yayınında söylemişti. Kaçak bir şekilde devletin izni olmadan görüşse neden MİT belgelerinde çıksın kardeşim? Üstteki olayda ise adam ne diyecek peki? İdamın kaldırılmış olduğu bir ülkede asılsın mı diyecek?

İdamı zaten MHP kaldırdı.

Ayrıca CHP Demirtaş ve Kavala çıkacak, hukuksuz tutuklandılar dediği için terörist diyorsunuz ama. :D
Bunun sürekli olarak söylenip vaat haline getirilmemesi lazım. Sen seçmenine yargının bağımsızlığını garanti edersin, kişilerin serbest kalmasını değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı