Ümit Özdağ'dan Rudaw TV muhabirine tepki: “Sınırdan giremeyeceksiniz”

Kürt milliyetçiliği yapıyor tabii ki. Ama Türkiye ile bir sorunu yok. Burada kürtler'in yaşadığı yerlerin hava durumunu gösteriyor. Bu bir harita değil.

Çelişkiye bak her kürt milliyetçisinin türkler ile derdi vardır çünkü adamların hayallerindeki toprakları yönetiyoruz 40 takla atacaksın kürtçüleri savunacağım diye ne diyeyim klasik izmirliler.

Kürt milliyetçiliği yapıyor tabi ki. Ama Türkiye ile bir sorunu yok. Burada Kürtler'in yaşadığı yerlerin hava durumunu gösteriyor. Bu bir harita değil.

Yapmasın arkadaşım. Bunların yaptıkları milliyetçilik değil, bölücülüktür. Biz Azerbaycan'ın hava durumunu, kendi topraklarımıza katıp gösteriyor muyuz?

@TC Zafer Arslan öyle de tek vaatleri mültecileri göndermek olursa iktidar olabileceklerini sanmıyorum.

Hocam ben Ümit Özdağ fanı ve partisini tutan biri değilim. Evet eskiden gerçekten bir fanıydım ama bu tutumum artık sona erdi. Kendisinin de sevmediğim yönleri var. Ülkede sığınmacı ve kaçak sorunu bitene kadar destekleyeceğim. En ufak yanlışını gördüğüm an, benim için kendisi biter zaten.

Kürt milliyetçiliği yapıyor tabii ki. Ama Türkiye ile bir sorunu yok. Burada Kürtlerin yaşadığı yerlerin hava durumunu gösteriyor. Bu bir harita değil.

Hava durumumu gösteriyorlarsa şehirlerimizin Türkçe isimlerini kullanarak gösterecekler. Bölücüleri savunmak için yine alakasız argümanlara başvurmuşsun. Herkes kendine yakışanı yapıyor, şaşırmıyorum o yüzden. Türkiye Cumhuriyeti bir Türk devletidir, hava durumunu göstereceklerse bütün şehirlerimizin hava durumunu Türkçe isimleriyle göstersinler. Ama bunların hava durumu gösterme gibi bir dertleri yok, dertleri hava durumu kisvesi altında bölücülük yapmak.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Hepsini kapatarak sorunu çözemeyiz. Bu çok ciddi bir mesele. Kapatılacaksa hepsinin kökü kazınmalı ki ileride bu tür oluşumlar tekrar olursa, Devlet engel olabilsin. Ben hepsinin kökünün kazınması taraftarındayım ama Özdağ'ın bu tür oluşumların hepsinin kökünü kazıyacak bir politikası maalesef yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Hepsini kapatarak sorunu çözemeyiz. Bu çok ciddi bir mesele. Kapatılacaksa hepsinin kökü kazınmalı ki ileride bu tür oluşumlara Devlet engel olabilisin. Ben hepsinin kökünün kazınması taraftarındayım ama Özdağ'ın bu tür oluşumların hepsinin kökününü kazıyacak bir politikası maalesef yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Noktayı koymuş işte. "Devleti milleti tehdit ederlerse yok ederiz!"

@TC Zafer Arslan öyle de tek vaatleri mültecileri göndermek olursa iktidar olabileceklerini sanmıyorum.

Sırf sığınmacıların gönderilmesi bile önemli derecede ekonomik ve sosyal rahatlık sağlayacak emin olun. Üstüne kimsenin konuşmadığı bir konu var: Artık küresel ısınma ve susuzluk gün yüzüne çıkıyor 13 milyon kişiyle neden paylaşalım suyumuzu?

Yeni konular

Geri
Yukarı