Üniversite okunmalı mı?

Hocam çok kullandığım bir haritam var hemen inceleyin.

Babanızın işi var mı? Varsa siz devam ettirebilir misiniz? Bu iş 3 ay içinde hayalinizdeki arabayı size aldırabilecekse okumaya gerek yok, aldıramayacaksa aşağı geçelim.
Bildiğiniz bir iş kolu var mı? Varsa 3 ay içinde istediğiniz bilgisayarı aldırabilecekse okumanıza gerek yok, aşağısı yok buraya kadar olumsuz geldiyseniz okumaktan başka çareniz yok.

Ayrıca ekleyeyim okumak bir işe yarasaydı okurdum. Önemli olan kendini geliştirmek. Ben her gün kendimi geliştirdim her gün farklı yazılımlar farklı programlar farklı teknikler öğrendim. 7 ay önce 1 işten bana gelen pay ile 100K ₺'yi 1 laptopa verebildiğimi gördüğüm için bana şu saatten sonra okumak kasiyerlik için 2 ve 4 yıllık özel eğitim olarak geliyor.
açıktan okumayı düşünüyorum zaten maksat elimde bir diplomam olsun işe girerken zorlanmıyım diye açıktan okuduğum sıradada çalışıp para kazanmayı hedefliyorum.

açıktan okumayı düşünüyorum zaten maksat elimde bir diplomam olsun işe girerken zorlanmıyım diye açıktan okuduğum sıradada çalışıp para kazanmayı hedefliyorum.
Hayır hocam yanlışsınız. Açıktan okurken bir yandan kendinizi geliştirirken diğer yandan para kazanmanız gerekiyor. Deneyim para demek ama para deneyim olmuyor.

Hocam bende aynı durumdayım işte calısıyorum kafam yeni bastı bende seneye kadar hazırlanacağım işten cıkıp.

Geri
Yukarı