Üniversitede Tehdit Edilmek

Rosselli

Kilopat
Yer
Avustralya/Melbourne
Daha fazla  
Meslek
Elektrikçi. Yakında olabilirse Ekonomist.
Arkadaşlar konuyu açmak gerekirse 6 aydır sınıfta 2 kişi tarafından sürekli olarak taciz ediliyorum. Tacizi örnek vermek gerekirse derste arkama oturuyorlar sırtıma dokunuyorlar bir şey soracakmış gibi arkamı dönünce dönsene önüne birader dersi dinleyemiyoruz diyorlar. Böyle böyle bir dönem geçti sesimi çıkarmadım. Hocalara şikayet etsem aldığım cevap klasik ''Ya oğlum 20 yaşında geldiniz hala çocuk gibisiniz''. Hocalardan kastım normal öğretim görevlileri. Müdür yardımcısı da dersimize giriyor ve beni tanıyor fakat konuyu ona taşımadım hiç.

Olayın bugün gelişmesini kısaca özetliyorum. Sınav olduk bitti fakat notlar daha okunmadı. Bu 2 şahıs WhatsApp grubundan sürekli olarak öğretmen notları okudu üniversite not sistemine girin bakın diyorlar. Bu olay 3-4 gündür devam ediyor böyle. Sınıf temsilcisi olduğum için de her seferinde öğrenciler beni arıyor. Ya şu hocayı bir arasana ne zaman açıklayacak falan muhabbeti. Bu muhabbetler olmazsa ben açıklandı sanıp bende günde 50 kez not sistemine bakmak için zaman kaybediyorum. Bende bunun üzerine o 2 şahısa gidip bu yaptıklarından dolayı rahatsız olduğumu sürekli insanları yanlış yönlendirip insanlar sürekli olarak beni arıyor diye şikayetimi kendisine söyledim küfürsüz düzgün bir şekilde. Bunun üzerine aldığım cevap ailevi değerlerime küfür, cinsel olarak taciz bana taciz edeceğine dair söylemler, okula geldiğim gün hemen ağzını burnunu kıracağım senin tarzında. Bu olayların hepsi WhatsApp uygulamasında geçiyor ve kanıt olarak elimde hepsi mevcut.

Benim sizlerden istediğim ben bu konuda ne yapabilirim? Kavga etmekten çekinmiyorum fakat arkasına gelecek cezai işlemlerden çekiniyorum. Hayatta hiç bir başarısı amacı olmayan iki kişi bana zorla üniversite içinde şiddet uygulayacağını ifade ediyor ve yapacaklarını da biliyorum. Ben bu yüzden okuldan 6 aylık bir disiplin cezası alıp hem sicilimin kirlenmesini hemde 6 ay kaybetmek istemiyorum. Savcılık, polis işleri çok uzun sürüyor ki bunlar başladığında bile bu kişilerin bana okul içinde şiddet uygulamayacağı kesin değil. Zaman ayırıp okuyup cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınıf temsilcisi gibi bir şeymişsin işte, hem de müdür yardımcısı sınıfınıza giriyor. Sınıf grubunuza atılan troll mesajlar da sınıftaki herkeste var yani yalan söylemediğin belli. Yanına 1-2 şahit al da git müdür yardımcısını şikayete. Kafanı yorma hiç.

Eğer yasal yollarla bir çözüm bulamıyorsan daha kirli şekilde hallet işini. Kavga edebilecek biri isen cevabı belli.
Abi kavgada yok eder geçerim. Ama ben buraya okumaya geldim kavga etmeye değil. Adam gibi okulumu okuyup gideceğim. Kavga edersen 6 ay uzaklaştırma veriyorlar bide. Asıl korkum ceza.

Taciz bir hadi bilemedin iki kere olur bunlar sürekli yapıyorsa bu iş eninde sonunda kaba kuvvet kavgayla sonuçlanır. Polise söylese ifadelerini alır serbest bırakır. Okul idaresi bunları en kötü okuldan atsa taciz bu sefer okul dışına taşacak. Bu iş öyle kolay kolay sulh ile çözülmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı