Üniversiteden atılmak ile tehdit edilmek

gazozsiseleri

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler dilerim. Üniversitelerdeki teşkilatlanma olduğunu neredeyse hepiniz bilirsiniz. Bu arkadaşlar başta iyi insanlar göründüyse ben teşkilattan erkenden ayrılmaya çalışınca, böyle bir şeyi kabul etmediklerini söyleyip kendilerince bir odada önce telefonumu karıştırdılar ve yaklaşık 2 saat gibi bir süre odada tutulduktan sonra eğer teşkilatta kalmazsam üniversiteden atacaklarını söyleyip bana "ya bizde kalırsın ya da üniversiteden atarız" gibi bir seçenek sundular. Ben de durumu ailem ile paylaştım. Böyle bir şeyi yapabilirler mi ? Teşkilat dediğim grubun siyasi yapılanması belli değil. Bunlar yaklaşık 35-40 kişiden oluşuyor. Benimle konuşan kişiler üniversite 4 öğrencileri. Yönetimden tanıdıklarının olduğunu idda ediyorlar. Sizce ne yapmalıyım ? Herkese yeniden iyi forumlar dilerim. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Herkese iyi günler dilerim. Üniversitelerdeki teşkilatlanma olduğunu neredeyse hepiniz bilirsiniz. Bu arkadaşlar başta iyi insanlar göründüyse ben teşkilattan erkenden ayrılmaya çalışınca, böyle bir şeyi kabul etmediklerini söyleyip kendilerince bir odada önce telefonumu karıştırdılar ve yaklaşık 2 saat gibi bir süre odada tutulduktan sonra eğer teşkilatta kalmazsam üniversiteden atacaklarını söyleyip bana "ya bizde kalırsın ya da üniversiteden atarız" gibi bir seçenek sundular. Ben de durumu ailem ile paylaştım. Böyle bir şeyi yapabilirler mi ? Teşkilat dediğim grubun siyasi yapılanması belli değil. Benimle konuşan kişiler üniversite 4 öğrencileri. Yönetimden tanıdıklarının olduğunu idda ediyorlar. Sizce ne yapmalıyım ? Herkese yeniden iyi forumlar dilerim. Teşekkürler.
Siz neden bu gruplara bulaştınız acaba?

Herkese iyi günler dilerim. Üniversitelerdeki teşkilatlanma olduğunu neredeyse hepiniz bilirsiniz. Bu arkadaşlar başta iyi insanlar göründüyse ben teşkilattan erkenden ayrılmaya çalışınca, böyle bir şeyi kabul etmediklerini söyleyip kendilerince bir odada önce telefonumu karıştırdılar ve yaklaşık 2 saat gibi bir süre odada tutulduktan sonra eğer teşkilatta kalmazsam üniversiteden atacaklarını söyleyip bana "ya bizde kalırsın ya da üniversiteden atarız" gibi bir seçenek sundular. Ben de durumu ailem ile paylaştım. Böyle bir şeyi yapabilirler mi? Teşkilat dediğim grubun siyasi yapılanması belli değil. Benimle konuşan kişiler üniversite 4 öğrencileri. Yönetimden tanıdıklarının olduğunu iddia ediyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Herkese yeniden iyi sosyaller dilerim. Teşekkürler.

Bir telefonuznuz neden onlarda 2 neden katıldınız 3 bir gerekçe olmadan neden atılasın 1 ve 2'yi söylemen durumunda daha mantıklı bir yorum yapılabilir.

Herhangi bir siyasi yapının olduğunu görmemiştim, başta da iyi davranmışlardı sonradan çirkin yüzlerini gördüm. Benim saflığıma vurun. Sohbet dayanışma grubu olarak düşünmüştüm. Benim saflığıma vurun.

Telefonunuz sizde mi hocam.

Bir telefonuznuz neden onlarda 2 neden katıldınız 3 bir gerekçe olmadan neden atılasın 1 ve 2'yi söylemen durumunda daha mantıklı bir yorum yapılabilir.

Telefonunuz sizde mi hocam.
Telefonum bende, 4-5 kişi bir odada başınızda durunca mecburiyetten, telefon mesajlarımı incelediler. Dediğim gibi grubun herhangi bir siyasi yapılanma olduğunu bilmeden katıldım.

Sormadın mı ''Koçum madem bu kadar güçlüsünüz benim üyeliğime niye ihtiyacınız var?'' diye? :D

Boş boş sıkıyorlar klasik ''Üniversiteliyiz her şeyi biz başarırız nüfuzluyuz'' kafasındaki geç ergenlik çağındaki çocuklar. Bizim okulda da vardı, görsen bölüm onunmuş da rica minnet gelip eğitim görüyormuşuz sanardın.

Üniversite denilen kurum lise veya ortaokul gibi değildir, yapılan her eylemin bir sebebi ve sonucu vardır. Lisede kavga etsen müdür 2 bağırır en fazla 2 tokat atar yollar seni. Üniversitede kavga edersen uzaklaştırma alırsın. Oradaki herkes yetişkin. Kimse kimseyi ''Biz bunu atmak istiyoruz hadi atalım'' diyip tehdit edemez.

Kısacası bi b*k yiyemezler. Rahat ol.

Telefonunuzu teslim ederek bu arkadaşlara "güçlü" olma hissini vermişsiniz.
Peşinizi çabuk bırakacaklarını sanmıyorum polise gidip beni zorla PKK grubuna üye yapmaya çalıştılar deyin ve gece eğlenceyi izleyin.

*Eski konuymuş*
Son durumu merak ettim bu arada.

Geri
Yukarı