Üniversitede Tehdit Edilmek

Kurtlar vadisi ve Çukur gibi üçüncü sınıf mafya dizileri izleyip gaza gelen arkadaşların yorumlarına bakarsan geleceğin yanar. Üniversite liseye benzemez. Her olayın üstünü kapatmıyorlar. @.I.N.И.A. ve @Jira hariç çoğu kullanıcı saçma sapan tavsiyeler vermiş. Bazı ortamlarda gruplaşma çok önemlidir. Bunlar genelde zayıf gördükleri kişileri hedef alırlar.

Arkadaşlar müdür yardımcısına bir konuda danışmak için müsait misiniz diye sordum. Öğlen gibi gel dedi. Sizce gidip olayı anlatmalı mıyım yoksa beklemeli miyim?

Hocam kusura bakmayın da yok çekiniyorum falan demişsiniz korkuyorum demek sizi küçük duruma düşürmez benim size önerim baş kaldırmanız gerek öyle tipleri bende bilirim hatta bende bulaşırım arızalı,güçsüzleri ezeni,kendini bir şey zanneden çakma kabadayıları ezerim bulaşırım benim size önerim 5-6 kişi toplanın arkadaşlarınızla yanınızda bir büyük götürün konuşsun amca oğlunuz falan işte 30-40 yaşlarında birini güzelce konuşsunlar yoksa sizi ezmeye devam edecekler hocalar bulaşmak istemeyeceklerdir başlarına bela almak istemezler polis desek baya uzun sürer bir şey olacağını zannetmem dediğimi yapın hiç mi arkadaşınız falan yok ?

Arkadaşlar müdür yardımcısına bir konuda danışmak için müsait misiniz diye sordum. Öğlen gibi gel dedi. Sizce gidip olayı anlatmalı mıyım yoksa beklemeli miyim?
Olayı güzelce izah et. Yardımı dokunmasa bile gidip seni o elemanlara ispiyonlayacak değil. Haberi olsun en azından. Havlayan köpek de ısırmaz. Bu tipler anca havlar, bir şey yapacaklarını da sanmıyorum. Okulda vb. tek takılıyorsan ezik görmüşlerdir. Bildiğimiz ergen kafaları işte.

Bahsettiğiniz yetkili işini yapan biriyse eğer bu danışmanızı ciddiye alır. Kimse durup dururken birini bana garezi var diye şikayet etmez. Bir yerin kalitesi sadece içeriği ile değil yönetimi ile de ilgilidir.

Olayı güzelce izah et. Yardımı dokunmasa bile gidip seni o elemanlara ispiyonlayacak değil. Haberi olsun en azından. Havlayan köpek de ısırmaz. Bu tipler anca havlar, bir şey yapacaklarını da sanmıyorum. Okulda vb. tek takılıyorsan ezik görmüşlerdir. Bildiğimiz ergen kafaları işte.

Bahsettiğiniz yetkili işini yapan biriyse eğer bu danışmanızı ciddiye alır. Kimse durup dururken birini bana garezi var diye şikayet etmez. Bir yerin kalitesi sadece içeriği ile değil yönetimi ile de ilgilidir.
Hocaya anlattığım zaman banane bundan okul dışında olmuş olay napayım ben bana neden anlatıyorsun demesinden korkuyorum.

Hocaya anlattığım zaman banane bundan okul dışında olmuş olay napayım ben bana neden anlatıyorsun demesinden korkuyorum.
Ciddiyim ama arkadaş olmayı dener misin? Çünkü bende böyle olaylar yaşadım ve bir ortak nokta bulup birbirimizden nefret ederken tam tersine çevirip iyi bir arkadaşım oldu. Arkadaştan kastım, ortamı gereceğine yatıştırmaya çalış.

Dostum şuan okudum ve çok sinir oldum maalesef tavsiyeden başka yardımımız dokunmayacak gibi o 2 karaktersizin sebepsizce sana bu şekilde davranmaya hakkı yok bu arada merakımdan soruyorum nerede okuyorsun

Rektörlüğe kadar yolu var hiç uğraşma. Bu yaşa gelip hala lise çağındaki magandalıktan uzaklaşamayanların orada olmasının bir anlamı yok.

Müdür yardımcısı dersinize giriyormuş ve WhatsApp kayıtları da varmış elinizde.

Müdür yardımcısına durumu belirtin. Yanınıza birkaç kişi de alın ki eliniz güçlensin.

"Polise bildirin." desem, polis hemen ifade alıyor sonra serbest bırakıyor.

Bu durum, küçümsenecek gibi değil. Tehdit, hakaret, cinsel taciz var. Bu tür kavgaların sonu genellikle iyi bitmez.

Olay büyürse hem sizin için hem de karşı taraf için iyi olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı