Üst Düzey Oyuncu Bilgisayarı Toplama

XaeMorTH

Hectopat
Daha fazla  
Benim bir sorum olacak. Yakın bir zamanda üst seviye bir oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum. Masaüstü sistem tavsiyelerinde yazdığınız Render sistemler oyun bilgisayarı olarak kullanılabilir mi? Yoksa biraz aşırı mı kaçar ? Çünkü kullanılan sistem bileşenleri üst düzey oyun bilgisayarları için öngördüğünüz bileşenlerden daha iyi. Teşekkürler

Aslında burada ekran kartı, anakart ve işlemci üçlüsünden bahsetmek istiyorum. Ekran kartı olarak GTX 980 Ti, anakart olarak Asus X99 Deluxe, ve işlemci olarak da (aslında Skylake konusunda biraz yeniyim orası araştırmaya ve tartışmaya açık) 5930 düşünüyorum. Ama baktığım zaman bunlar render içerisinde yer alıyor. Üst seviye oyun bilgisayarlarında bunlar kullanılmıyor. Acaba diyorum ben mi çok uçuyorum :)

Aslında burada ekran kartı, anakart ve işlemci üçlüsünden bahsetmek istiyorum. Ekran kartı olarak GTX 980 Ti, anakart olarak Asus X99 Deluxe, ve işlemci olarak da (aslında Skylake konusunda biraz yeniyim orası araştırmaya ve tartışmaya açık) 5930 düşünüyorum. Ama baktığım zaman bunlar render içerisinde yer alıyor. Üst seviye oyun bilgisayarlarında bunlar kullanılmıyor. Acaba diyorum ben mi çok uçuyorum :)
Bütçen varsa bahsettiğin bileşenleri kullanabilirsin. Üst seviye oyun bilgisayarı parçaları, otomatik olarak render için de elverişli oluyor.

Screenshot_2015-09-07-16-12-07.jpg
Screenshot_2015-09-07-16-12-31.jpg
Soğutucu: Nepton 280L

Eğer bütçeni aşmıyorsa bunu al. Aşıyorsa bütçe söyle, öyle toplayalım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı