Unity için bilgisayarım yeterli mi?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Unity yükledim fakat başlangıçta biraz takılır gibi oldu bu normal mi?

Bir de Blender için bilgisayarım yeter mi?

Özellikler:
i5 10400F.
RTX 2060.
16 GB RAM.

Yıllarca çok rahat götürür yani render alırken oyun oynucak halin yok heralde açıcan renderi 30dkda renderlesin ne olucak yani çok büyük muhabbetide abartı ne yapıcak tek başına GTA 5 mi yapıcak yeni başlayan adam hiç arkadana bakmadan öğren devam et çok rahat yeterlidir.

Hocam geliştirme kısmında pek bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum ama assetleri render alırken sisteminiz zorlanacaktır. Zorlanacaktır dediğim render alırken sistemi kullanamama gibi problemle karşılaşabilirsiniz. Unity'nin genel problemleridir. %100 CPU ve bellek kullanımına ulaşabilir. Ama bana soracak olursanız Unreal ile geliştirin. Hem daha stabil sürümler yayınlanıyor hem de Unity gibi hazır asset kullanamadığınız için daha donanımlı olursunuz tam teşekküllü öğrendiğinizde.

Unity kolaymış diye duydum. Başlangıç için hangisini önerirsiniz? Daha önce hiç kullanmadım bilgim çok yok.

Unity kolaymış diye duydum. Başlangıç için hangisini önerirsiniz? Daha önce hiç kullanmadım bilgim çok yok.
Unity çok kolay. C# öğreniyorsunuz birazcık ve 1 haftada küçük çapta bir oyun çıkartabiliyorsunuz. Ama eğer bu alanda kariyer yapmak istiyorsanız veya para kazanmak istiyorsanız Unreal Engine öneririm.

Geri
Yukarı