Unlost'un FPS yükseltme rehberini nasıl buldunuz?

Ben ayar ile uğraşmıyorum, direk eski parçayı canımı sıktığı an satıp yenisini alıyorum. Gerçekten hem görüntü kalitesi artıyor hem de FPS artıyor. Video çekmiş olmak için çekmiş sanırım.
Sistemi kullanan programları kapatın, M2 SSD takın, güncel anakart kullanın, RAM'de yeterliyse illa ki bir işlemci ve ekran kartın olacağından dolayı sistem alt+tab hızından bahsetmek nedir yahu?
Hele ki bilgisayar açılış hızından bahsetmesine katıla katıla güldüm. Hadi bir de HDD ile istediğin ayarı yap da görelim hızını, bilgisayar yine bildiğini okur ve yine yavaş açılır. 10-15 saniye belki fark eder.

@LeViAcKeRMaN

Kapakta "60 FPS > 200 FPS" yazması dışında bir yanlış yok bence. Azıcık aklı olan adam da kendi sistemiyle yayıncı sistemi arasındaki farkı ayırt eder zaten.

RTX 2080 Ti var ve tüm ayarları LOW cekiyorsun. Sonra 200 FPS ile oynuyorum diye seviniyorsun 🤠

O kartı neden almış o zaman.

hd4400 kullanıyorum ve leş gibi. Videoya girmek hayvan olsam içgüdümde olurdu. Yaptıkları bende 68 fps'den 74'e çıkardı. (csgo ve dediklerinin hepsini yapmadım)

68 den 75'e çıkar zaten. Minecrafta dönüyor oyun. Ayrıca 60 to 200 fps oranıyla 68 to 74 aynı mı? Gözle görüşür net bir farkta yok bu arada :)

Ben şahsen Windows 10 içerisindeki tüm "bloatware" özelliklerini kaldırdım. Yaptığım işlemler arasında videoda gösterilen adımların çoğu mevcut fakat Nvidia denetim masasında ben ayarlarımı değiştirmedim. Zaten GTX 1070 kullanıyorum ekran kartı CS:GO oynarken işlemcimi beklerken uyuyor resmen, iyice görüntü kalitesini düşürüp kör olmak bana ek FPS vermiyor ve maksimuum performansı seçmek ekran kartını sürekli yoruyor, gereksiz. Windows 10 ve NVIDIA ayarlarının ardından Technopat CS:GO forumundaki FPS artırma konusunda bulunan regedit ayarlarını yaptım. Anlık takılmalar ve FPS düşmelerini çok büyük oranda azalttım.

Link bırakıyorum merak eden arkadaşlar için:

Unlost'un çektiği videonun başka dillerde zibilyon tane kopyası mevcut youtube üzerinde orjinal değil çeviri içerik. ''Clickbait'' mi peki? 60 FPS'den 200'e nasıl çıkarsın? Hiç anlamıyorsundur darboğaz yapan güçsüz bir ekran kartı ile çözünürlüğün ayarların yüksektir düşüğe çekersin 60 olan FPS 200'e çıkar mı? Çıkabilir. İmkansız değil. Abartı bir thumbnail kullanılmış fakat youtube algoritması bunu seviyor tam olarak. Böyle videolar izleniyor ki her youtuber artık bu tarz işler yapıyor.

Ama sizin ayarlarınız zaten genel olarak performansa ayarlı ise böyle bir artış alamayacağınızı zaten kendiniz bilmeniz lazım. Çok bildiğinizi iddia ediyorsanız zaten böyle bir rehberde ne işiniz var ayrıca? 🙄

Son düzenleme:
Ben şahsen Windows 10 içerisindeki tüm "bloatware" özelliklerini kaldırdım. Yaptığım işlemler arasında videoda gösterilen adımların çoğu mevcut fakat Nvidia denetim masasında ben ayarlarımı değiştirmedim. Zaten GTX 1070 kullanıyorum ekran kartı CS:GO oynarken işlemcimi beklerken uyuyor resmen, iyice görüntü kalitesini düşürüp kör olmak bana ek FPS vermiyor ve maksimuum performansı seçmek ekran kartını sürekli yoruyor, gereksiz. Windows 10 ve NVIDIA ayarlarının ardından Technopat CS:GO forumundaki FPS artırma konusunda bulunan regedit ayarlarını yaptım. Anlık takılmalar ve FPS düşmelerini çok büyük oranda azalttım.

Link bırakıyorum merak eden arkadaşlar için:

Unlost'un çektiği videonun başka dillerde zibilyon tane kopyası mevcut youtube üzerinde orjinal değil çeviri içerik. ''Clickbait'' mi peki? 60 FPS'den 200'e nasıl çıkarsın? Hiç anlamıyorsundur darboğaz yapan güçsüz bir ekran kartı ile çözünürlüğün ayarların yüksektir düşüğe çekersin 60 olan FPS 200'e çıkar mı? Çıkabilir. İmkansız değil. Abartı bir thumbnail kullanılmış fakat youtube algoritması bunu seviyor tam olarak. Böyle videolar izleniyor ki her youtuber artık bu tarz işler yapıyor.

Ama sizin ayarlarınız zaten genel olarak performansa ayarlı ise böyle bir artış alamayacağınızı zaten kendiniz bilmeniz lazım. Çok bildiğinizi iddia ediyorsanız zaten böyle bir rehberde ne işiniz var ayrıca? 🙄
Bloatware dediğin tam olarak ne? Başlangıçtaki uygulamalar mı?

Bunla ilgili tüm videolara bakın hepsi aynı yöntemi yaparak tık alma peşinde. Adamın makinesi öküz gibi gelmiş FPS yükseldi diyor. Gitsin bunu 2 veya 4 GB RAM olan dandik bir bilgisayarda yapsın bakalım ne kadar FPS yükseliyor? Bir de 60'tan 200 yazmış. Tamamen tık tuzağı. Bırak 60'tan 200 olmasını 60'tan 100 bile olmaz. Böyle tık tuzağı yaparak güzel video çekiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı