USB virüs koruma programı önerisi

Berkay_00

Decapat
Başlıkta da olduğu gibi USB'yi korumak için ayrıca virüs programı istiyorum. Okuldaki bilgisayarlar virüslü olduğu için kendi bilgisayarıma bulaşma ihtimali var. Önceden Kaspersky kullanıyordum genel bilgisayar için ama Windows 11'e geçtim PC biraz daha rahatlasın diye kurmadım. Zaten aboneliğin bitmesine çok az kalmıştı. Yani ücreti fark etmeden sağlam güçlü bir USB koruma programı önerir misiniz?

Norton kullanıyorum ben. USB takınca otomatik tarıyor. Bitdefender kullanırken de durum aynıydı.

Herhangi bir AV çözümünde olabilecek bir özellik bu. Otomatik USB taraması seçeneğini açın yeterli.

Ayrıca otomatik medya yürütme özelliğini devre dışı bırakın ki autorun gibi zararılar USB ile aktif olmaya çalışmasın.

USB aşılama nispeten işine yarayabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

USB'ye özel bir koruma programı bilmiyorum ki bana zaten pek de mantıklı gelmiyor. Eset mesela USB takar takmaz tarıyor zaten.
Norton kullanıyorum ben. USB takınca otomatik tarıyor. Bitdefender kullanırken de durum aynıydı.
Ben de Norton 360 Standart kullanıyorum senelik 70 TL'ye. Senelerdir virüs vs. nedir bilmem.
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Kaspersky lisansından devam ediyorum. Tüm korumaları kapatıp sadece Windows'un kendi güvenliklerini açtım. Belirli aralıklarla Kaspersky'da tam tarama yapıp bilgisayarı kontrol edeceğim. Flash vb taktığım zaman flash taramasını yapacağım. Onun dışında kapalı kalacak. Kaspersky fiyatları bayağı yükselmiş. Lisans bitince Norton 360'ı denerim. Yarısından ucuz neredeyse. Almışken 2 yıllık alırım.
Herhangi bir AV çözümünde olabilecek bir özellik bu. Otomatik USB taraması seçeneğini açın yeterli.

Ayrıca otomatik medya yürütme özelliğini devre dışı bırakın ki autorun gibi zararılar USB ile aktif olmaya çalışmasın.
Kapalı. Ayrıca medya vb bulunmuyor. Photoshop dosyası, word dosyası, c# html dosyaları... var
USB aşılama nispeten işine yarayabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Okul bilgisayarları çok eski ve çok kötü durumda ve sürekli bilgisayara dosya atıp flash a geri atıyorum. Yani o da olmaz. Haftada 3 gün meslek dersi var.

Geri
Yukarı