USB'ye İşletim Sistemi Kurmak

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaş nasıl işletim sistemi kurabilirim demiyor ki. Hangi işletim sistemini kullanmalıyım diyor.

USB 3.0 varsa Windows 8 veya 10 kurabilirsin ama 3.0 yoksa Linux kur.
Konu hakkında bilginiz var mı? USB 3.0 aygıt ile Windows çalışmıyor. En azından ben denediğimde öyle olduğunu gördüm daha sonra 2.0 olan porta takınca çalışacağından bahsedilmişti o şekilde kullanıyorum. Şu anda açıyor olabilir veya farklı bir sistemle yükleyince. Ben wintousb programı ile yapmıştım.

İki flash belleğe sahipseniz birinde Pop!_OS gibi bir distronun imajını yazıp, kurulumu diğer flash belleğe yapabilirsiniz. Bu şekilde Pop!_OS kurduğumu hatırlıyorum. Eğer iki flash belleğiniz yok ise, diskinizde bir bölüm açıp oraya kurulum imajını yazabilirsiniz. Sonra oradan girip flash belleğinizi seçin.

Ben 0 systemd bilgisi ile runit bir linux yükledim. Artix baya iyi aslında ama baya problem yaşatıyor millete. Tercihim ArcoLinux light paketi , arch adamdır gerisini boşver ubuntu ile başla diyenlerde gereksiz olduğunu düşünüyorum Artix ile başlamış biri olarak.
İki flash belleğe sahipseniz birinde Pop!_OS gibi bir distronun imajını yazıp, kurulumu diğer flash belleğe yapabilirsiniz. Bu şekilde Pop!_OS kurduğumu hatırlıyorum. Eğer iki flash belleğiniz yok ise, diskinizde bir bölüm açıp oraya kurulum imajını yazabilirsiniz. Sonra oradan girip flash belleğinizi seçin.
Buna deyinmeden geçemiyeceğim de , linux kullanıyorsun güzel ama chrome niye kullanıyorsun ? Ben bi linuxcudan vivaldi brave veya firefox kullanmasını beklerdim üzdü biraz.

Ben 0 systemd bilgisi ile runit bir linux yükledim. Artix baya iyi aslında ama baya problem yaşatıyor millete. Tercihim ArcoLinux light paketi , arch adamdır gerisini boşver ubuntu ile başla diyenlerde gereksiz olduğunu düşünüyorum Artix ile başlamış biri olarak.

Buna deyinmeden geçemiyeceğim de , linux kullanıyorsun güzel ama chrome niye kullanıyorsun ? Ben bi linuxcudan vivaldi brave veya firefox kullanmasını beklerdim üzdü biraz.
Teşekkür ederim ama bende bir şey demeden geçemeyeceğim. Sonuç olarak brave ve vivaldi chromium tabanlı tarayıcılar hepsi zevkine kalmış. Mesela ben Windows ile stabil çalışması sebebiyle Edge kullanıyorum. Linux kullanıyor olması gibi etkenler bence tarayıcıları etkilemez.

Geri
Yukarı