Uykumu alamıyorum

ktskn

Hectopat
Benzer konular var ama benimki biraz daha farklı bir durum.

Bu sene okul hayatımın son senesi. Haliyle bu zamana kadar hep 00:00-06:00 uyuyup uyanıyordum. Okul bitti, gitmiyorum artık ve çalışmıyorum da. Gece kaçta yatarsam yatayım (21:00 olur, 23:00 olur, 01:00 olur 04:00 olur fark etmiyor) sabah en geç 07:00'de uyanıyorum ve sabahlar her yerimde ağrılar oluyor. Gözlerimin altını görseniz uykusuzluktan çökmüş, simsiyah olmuş. Uykumu iyi almıyorum. Aldığımı sansam da gözlerim her geçen gün daha da kötüleşiyor. Telefona, tablete, bilgisayara çok bakan birisi değilim. Zaten uykusuzluk başladığından beri daha da azalttım.

Kısacası uyku ilacı alsam uyku sorunum çözülür mü? Göz altı morluklarım nasıl geçer?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısacası uyku ilacı alsam uyku sorunum çözülür mü? Göz altı morluklarım nasıl geçer?
Hocam bunu doktora sormalısınız yaşınıza kilonuza göre size belirli bir doz ilaç verebilir onu burada biz bilemeyiz. Ki ilaç nörolojik durumlar için son çare olmalı.

Yattığın yer rahat mı veya yatarken ki üstüne giydiğin şeyler rahat mı?
Don, kazak yattığımda bende uykumu alamıyor gibi hissediyorum ama tişört, şort yatınca uykumu almış olarak uyanıyorum.

Bir doktora başvurmadan ilaç almanızı kesinlikle önermem. Mutlaka bir nöroloji doktoruna mümkün olduğunca kısa sürede gidin.

Hocam bunu doktora sormalısınız yaşınıza kilonuza göre size belirli bir doz ilaç verebilir onu burada biz bilemeyiz. Ki ilaç nörolojik durumlar için son çare olmalı.
Yattığın yer rahat mı veya yatarken ki üstüne giydiğin şeyler rahat mı?
Don, kazak yattığımda bende uykumu alamıyor gibi hissediyorum ama tişört, şort yatınca uykumu almış olarak uyanıyorum.
Çekyatta yatıyorum, çok da rahat değil. Giydiğim şeyler genelde rahat oluyor.
Bir doktora başvurmadan ilaç almanızı kesinlikle önermem. Mutlaka bir nöroloji doktoruna mümkün olduğunca kısa sürede gidin.
Tamamdır, doktorla görüşeceğim.
Genellikle sabah güneş açtığı anlarda mı uyanıyorsunuz? Cevap evet ise muhtemelen güneş ışıkları uyanmanıza sebep oluyor.
Hayır, bazen 06:00da falan uyanıyorum. Güneşle alakası yok sanırım.

Okula gitmiyorsan ve çalışmıyorsan gün içindeki hareketliliğin azalmıştır, yorgunluğunun sebebi bu olabilir. Biraz daha hareketli yaşamaya çalış, spora başla yorgunluğun geçer.

Okula gitmiyorsan ve çalışmıyorsan gün içindeki hareketliliğin azalmıştır, yorgunluğunun sebebi bu olabilir. Biraz daha hareketli yaşamaya çalış, spora başla yorgunluğun geçer.
Çalışmaya başladım bu hafta. Çalışmıyorum dememin nedeni göz altı morlukları çalışmadığım dönemde çıkmıştı. İstediğim yorgunluk değil de göz altı morluğunun gitmesi.

Uyuma ve uyanma saatlerinizi sabitlemeye çalışın günden güne en fazla yarım saat fark olsun. Gün içinde spor yapabilirsiniz ama işe başladım demişsiniz o da problem olmaz. Bir de yaşınızı bilmiyorum ama 6 saat yeterli bir uyku değil aklınızda olsun. 7 saat tavsiye edilir genelde. Elektronik aletler vs uzak durun uyumadan önce ve uyandığınız ilk saatte. Bunlara uyarsanız düzeni sağlarsınız ve göz şişliği vb sorununuz olmaz.

Uyuma ve uyanma saatlerinizi sabitlemeye çalışın günden güne en fazla yarım saat fark olsun. Gün içinde spor yapabilirsiniz ama işe başladım demişsiniz o da problem olmaz. Bir de yaşınızı bilmiyorum ama 6 saat yeterli bir uyku değil aklınızda olsun. 7 saat tavsiye edilir genelde. Elektronik aletler vs uzak durun uyumadan önce ve uyandığınız ilk saatte. Bunlara uyarsanız düzeni sağlarsınız ve göz şişliği vb sorununuz olmaz.
Teşekkür ederim. Yaşım 17. Yeri geliyor günlük 1 saat uykuyla kalıyorum. Gün içinde de hiç uyuyamam. Uyandığım gibi telefona bakma gibi bir alışkanlığım var ama bunu bırakacağım.

Geri
Yukarı