Uykuyu alamamak

10 dakika uyuma olayı falan hikaye. Günde 10 saatten uyumama rağmen bu bana yetmiyor. Benim gibi uykuya düşkünsen yapacak bir şey yok. Okulda da ilk saat uyu kafanı toparlarsın. Hatta ben bazen abartıp öğle arasına kadar yatıyorum. :LOL:

Size çok daha farklı bir yöntem söylemek istiyorum. Öncelikle uyku alamayışınız sebeplerinden biri ve bence en önemlisi vücudunuzdaki toksinler. Toksinlerden dolayı yeterince vücut dinlendiğini kavrayamıyor. Bu sebepten ötürü, size detoks öneririm. Vücuttaki toksinlerden, ödemlerden arındıktan sonra çok ciddi fark yaratacağını göreceksiniz. Ve bence bana dua edeceksiniz :)

Çok basit. Daha az uyu. Gün içerisindeki yorgunluk vs. her şeyin uykuyla alakalı olmadığı kanıtlanmıştır. Daha az uyursan hafızan dinç olur, beynin de o uyuşukluktan kurtulur ve daha iyi çalışır. Dediğimi bir deneyin. Zamanla uyku sürenizi düşüre düşüre ideal bir süreye getirin. Ayrıca hafızan da kuvvetli olur. Sınava hazırlanıyormuşsun bir de. İşine yarayacaktır bu.

Bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum. Ortalama olarak saat 11.30 - 12 civarında yatıp 7.30'da kalkıyorum. Yataktan kalkınca uykumu alamadığımı hissediyorum, duş aldıktan sonra geçiyor. Fakat 9'da başlayan ilk derste bazen kafamı kaldıramayacak duruma geliyorum. Bazen tüm gün boyunca bu durum oluyor.
Çok erken yatamam, derslerime engel olur. Balık yağı- multivitamin almayı düşünüyorum. Bu durumu yaşayan başka biri varsa, yardımcı olursa sevinirim.
İyi sosyaller.
Ben önceki sene ilk 2 ders bildiğin uyuyordum.Ama bu sene hiç bir problem yaşamıyorum 5-5.30 saat uykuyla bünyem Alıştı sanırım senin de alışınca düzelebilir.

Şehirli modern insanın sorunların biri. Hepimizde var sanırım. İlginçtir o gün yorucu işler yapıp yorulup yattığımda (ki bu nadirdir tembelin tekiyim) çok daha deliksiz uyuyup, uykumu daha iyi alıyorum. Burdan çıkan sonuç, diğer zamanlar uykumun derin olmaması, kalitesiz olması.

Önceden enerjimi bitiremezdim çocukken. Fakat şimdi sigara kullandığım için yıllardır seninle aynı sorunu yaşamaktayım. 3 ay boyunca sigara bırakma evrem oldu 3 ayda bu tarz problemlerim azaldı yani sigara kullanıyorsanız kesinlikle problem o.

Beynini fazla uyumuşsun gibi kandırabilirsin. Alarmlara rahat uyanan biriysen bu tekniği kullanabilirsin. 07:30'da kalkman gerekiyorsa alarmlarını 06:50'den itibaren 10 dakika arayla kur. Uyan alarm kapat, uyan alarm kapat, uyan kapat, uyan kapat. 07:30 oluncaya kadar defalarca bilinçli bir şekilde uyanmış olacaksın. Önceki günden kalan bir zihin/beden yorgunluğun yoksa bu şekilde uykunu açabilirsin. Ayrıca telefon elinin altında olmasın, en azından yerinden doğrulup uzanman gerekeceği bir yere koy ki uyku hali ile farkında olmadan kapatıp geçme. Üşenmemek lazım :)

Ayrıca gün içerisinde yeterince enerjiyi depolamak gerekiyor, beslenme ile alakalı da olabilir. Kansızlık varsa uykulu olursunuz, enerjiniz olmaz. Test yaptırabilirsiniz.

Benim taktik.

Geri
Yukarı