Uyurken yaşadığım korkutucu olay

Arkadaşlar merhaba. Bugün uyurken saat 10 civarları evde hiç kimse yok. Tek yaşıyorum bir şey yavaş yavaş kapıdan içeri girdi. Kapımı kitleyip yatarım bu arada alışkanlık oldu. Neyse yanıma doğru geldi bilincim ne açık ne kapalıydı yüzüm duvara dönüktü arkamdan geldi ve yüzüme doğru baskı uyguladı. Uyanmaya çalıştım hiçbir şekilde kalkamadım. O sırada dualar ediyorum ama işe yaramadı. 15 saniye falan sürdü ve yavaş yavaş boğulduğumu hissediyordum. Sizce bu neden oluyor? Nadir de olsa uyurken evde yürüme sesleri duyuyordum. İlk defa başıma böyle bir şey geldi.

Cindir karabasandır falan inanmayın böyle saçmalıklara, bu varlıklar akşam akşam sizi korkutmaya gelecek kadar vizyonsuz değiller. Çok yoruxu bir gün geçirdiysen veya fazla stres yapıyorsan başına gelmiş olabilir, için rahat etmez ise inançlı biri isen yatmadan dua et yine de.

Geçmiş olsun. Sizdeki durum büyük ihtimalle düzensiz uyku veya stresten kaynaklı.

Uyurken vücudumuz kısmi felç durumuna giriyor ve eğer uykudayken kötü bir fazda uyanırsak vücudu hareket ettirmekte zorlanıyoruz buna halk adında karabasan diyoruz ama siz çok daha üst düzey bir şey yaşamışsınız. Garip gerçekten

Karabasan. Diğer adı uyku felci diye geçer. Bildiğim kadarıyla fizyolojik bir kriz gibi bir şey.

Uyurken vücudumuz kısmı felç durumuna giriyor ve eğer uykudayken kötü bir fazda uyanırsak vücudu hareket ettirmekte zorlanıyoruz buna halk adında karabasan diyoruz ama siz çok daha üst düzey bir şey yaşamışsınız. Garip gerçekten.

Vallahi başkan ölüyom sandım bir yandan üzülüyordum abdestsiz gidiyorum diye.

Geri
Yukarı