Uzun saç nedeniyle okulda yarım gün devamsız sayıldım

Okulun kurallarına uymak zorundasınız. Yapabileceğiniz pek bir şey yok.
Edit: Beğenmeyen arkadaşlara ithafen kimi kime şikayet ediyorsunuz arkadaşlar. Şikayet edince hiçbir şey değişmeyecek. Mecbur kurallara uymak zorunda.
Avrupa insan hakları ülkesi standartındayız galiba adamları kendilerine mi şikayet edecekler, olacağı söyleyim size hiçbirşey adamın yorumuna disslike atmışlar birde tam komedi. :D

Bizim zamanımızda bile böyle şeyler yasak değildi. Yıl olmuş 2023, hala böyle şeylere takmaları çok saçma.
Rütbe zehirlenmesi.

Topluca polisi arayıp MEB ve Cimer platformlarından da şikayet edeceksiniz, öttürürler adamı.
Yıl olmuş 2023 milleti uğraştırdıkları şeye bak.

Kusura bakmayın da mağarada mı yaşıyorsunuz? Uzun saçın yasak olduğu nerede görülmüş? 😂
Benim öğrenim zamanımda lise bitene kadar belli bir format zorunluluğu vardı.

O zamanlar saçma gelse de ileride kurumsal bir yerde çalışıp, sabah aynı saatlerde işe gidip, kılık kıyafetinize ve saç-sakalınıza özen göstermeniz gerektiği zaman okulun size bunu alıştıra alıştıra öğrettiğini anlıyorsunuz.

Elbette günümüzde her iş yerinin böyle kuralları yok, ancak yine de tecrübe edinilmesi gerektiğini düşünüyorum. Zaten kendi fikrim olduğunu da belirtmiştim 😇

Söz de "okulunuz artık değşiti daha disiplinli" adı altında uyguluyorlar bunu.
Okul kimmiş MEB varken.
Şikayet edilse bile hiçbir şey olmayacak maalesef. 2 sene önce üniversitedeki hoca herkese 1 verip bıraktı şikayet ettik hiçbir şey değişmedi büte girmek zorunda kaldık.
Fark ettiyseniz Üniversite dediniz üniversiteleri MEB değil rektör yönetir. Okulları MEB yönetir şikâyetler MEBe yapılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı