Uzun süre Gym'i bıraktıktan sonra yeniden başlamanın ilk günü kaslar çok zorlanır mı?

hocam yeni baslayan birisi icin fazla bence ben ilk basladigimda x1,2 aliyordum ve yeterliydi baslayali 2 yil oldu su an x1,5 aliyorum ve cok yeterli. Ayrica kankam cok yemen lazim saglikli sagliksiz farketmez onun disinda kuvvet antrenmanlarini aksatma.
Geri dönüşlerde protein önemlidir ondan dedim, hafif ağırlıkları toparladıktan sonra x1.5'e düşebilir. Protein önemli olduğu kadar enerji sağlayan karbonhidratta eksik edilmemeli.

İlk günden zorlarsan tekerlekli sandalyeyle gezersin bir hafta. İlk 10 gün çok düşük ağırlıklarla çalış ki doms problemi yaşama. Çekilecek dert değil.

Bir de, protein kadar karbonhidrat da önemlidir. Yeteri kadar karbonhidrat yemezsen istediğin kadar protein tüket, hiçbir işe yaramaz. Serdar Aktolga'nın dediği gibi, karbonhidrat yemezsen cacık olmaz.

İlk günden zorlarsan tekerlekli sandalyeyle gezersin bir hafta. İlk 10 gün çok düşük ağırlıklarla çalış ki doms problemi yaşama. Çekilecek dert değil.

Bir de, protein kadar karbonhidrat da önemlidir. Yeteri kadar karbonhidrat yemezsen istediğin kadar protein tüket, hiçbir işe yaramaz. Serdar Aktolga'nın dediği gibi, karbonhidrat yemezsen cacık olmaz.
Hocam fazla zorladım galiba kolum baya gerildi şuan serbest bırakınca bile serbest durmuyor yukarıda kalıyor biraz daha demin yarım ekmek ton balığı yedim spordan önce de küçük pizza gömmüştüm akşam da yerim bir şeyler yeter herhalde.

Geri
Yukarı