Uzun süre kulaklık takmak kafa yapısını değiştirebilir mi?

• Konuyu başlatan fiu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 29B
Asılında ben başlığı kulaklık kafamı yamulttu diye açtım bir soru sormamıştım. :D mod arkadaş konuyu manipüle etmiş. Bu tüm yazılanların zaten bilincindeyim ancak bu bahsettiğim durumda gerçek. :D

Kafa şekillenmesi bebeklik çağında olur. Bebeklik döneminden sonra kafatası sertleşir. Dolayısıyla şekil almaz. Hiç böyle bir şey duymadım.
Güzel bir örnek biliyorum. Şu an Efe Aydal yayını izlerken arada buraya baktığım için direkt aklıma bu örnek geldi. NPC Ferdi'nin Dramı gibi eski videolarına bakarsanız yamulmayı siz de baya baya görebilirsiniz. Saçlarımı kazıdığım dönemde ben de kendi kafamdaki yamulmayı görmüştüm. Ciddi ciddi baya görülebilir bir yamulmaydı bu.

Screenshot_20220116-010728.jpg

Eski hali de,
Screenshot_20220116-011325.jpg

Son düzenleme:
Günde neredeyse 7-8 saat kulaklık takıyorum. Kullandığım kulaklık G733 ve G733'ü kafa bandı olmadan kullanıyorum üst kısmında "fotoğrafta göreceksiniz zaten" boşluk var ve kafamın üst kısmı o boşluğun şeklini almış. Şimdi diyeceksiniz saçındandır maçındandır falan ama yok dokunuyorum bildiğin kafa tasım. :D eski kulaklığım SteelSeries Arctis 7 onu da kafa bantsız kullanıyordum ve o kulaklığın üst kısmı gibi kafamda yamulmalar vardı, hatta diyordum kulaklıktan kafa mı yamulur ulan? Kafam SteelSeries Arctis 7 şeklinden G733 şekli alınca anladım ki kulaklık kafa yamultuyor. :D

Sizde de yamulmalar var mı?

Eki Görüntüle 1270275 Eki Görüntüle 1270276

Kafam böyle.

Eki Görüntüle 1270278

Başlığa bakınca düşünce anlamında sanmıştım gerçek anlamdaymış IQ😂
images (4).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafatasını mı yamultuyor, deriyi mi bilmem ama kesinlikle uzun kullanımda ve kulaklığa da bağlı olarak bir şekil bozukluğuna neden oluyor.

Kafatasını mı yamultuyor, deriyi mi bilmem ama kesinlikle uzun kullanımda ve kulaklığa da bağlı olarak bir şekil bozukluğuna neden oluyor.
Deneyimle onaylıyorum ve deri zaten çabuk şekil alabilir bir şeydir. Hem deri hem de bir noktadan ve süreden sonra kemikler de aşınır. Sonra da cidden yamulur.

Bende Logitech G432 kullanıyorum ve kafa bandı hiç rahat değil bilen bilir.Kafatasını yamultmasa bile derinin belli bir şekil aldığını hissediyorsun.Ama okula yada işe gittiğinde(kulaklığı takmadan 3 saat geçirince)düzeliyor kalıcı birşey değil.

Bu konuda G432 çok acımasız. Kulaklık hakkında birşeyler ararken burada buldum kendimi. Aslında aradığım tam olarak bu değildi fakat G432 tam anlamı ile beynime işliyor. Zamanla yamulurmu yamulmazmı büyük konuşmak istemiyorum. İnşallah bizim kafanın sonuda aynı olmaz.
@fiu

Bu konuda G432 çok acımasız. Kulaklık hakkında birşeyler ararken burada buldum kendimi. Aslında aradığım tam olarak bu değildi fakat G432 tam anlamı ile beynime işliyor. Zamanla yamulurmu yamulmazmı büyük konuşmak istemiyorum. İnşallah bizim kafanın sonuda aynı olmaz.
@fiu

Kafadan kafaya değişiyor olabilir. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı