IPS vs TN vs VA panel

Şu an kullandığım monitör 60 Hertz 1 milisaniye. IPS ekranın gecikmesi beni düşündürüyor. Yani 5 milisaniye olsun istemiyorum IPS ekran. Tamam renkler canlı hoş görüntü ama rekabetçi oyunlarda sorun yaşamak istemiyorum.
İkisi aynı şey. Tepkime hızlı olursa ghosting az olur, çok olursa çok olur. Gecikme diyecektiniz galiba ilk cümlede.
Peki VA panelde ghosting olayı nasıldır?
Bu ürün için soruyorum? Artıları eksileri nelerdir?

Şu an kullandığım monitör 60 Hertz 1 milisaniye. IPS ekranın gecikmesi beni düşündürüyor. Yani 5 milisaniye olsun istemiyorum IPS ekran. Tamam renkler canlı hoş görüntü ama rekabetçi oyunlarda sorun yaşamak istemiyorum.

Kardes 5 ms nasil fark etsin onu aciklar misin gozlerin MS olcen lazer mi var? Bunlara takilma oyunu zaten 60 pingle oynayacaksin boyle hurafelere inanma.

Arkadaşlar konu çok dağıldı. Ben son olarak şunu sorayım.
Linkte yazdığım ASUS' un curved olanını aldım. MSI G241' i iptal ettim. Etmemli miydim? Yani ikisi arasında kaldım. İki ürünün de artılarını eksilerini yazar mısınız?

Arkadaşlar konu çok dağıldı. Ben son olarak şunu sorayım.
Linkte yazdığım ASUS'un Curved olanını aldım. MSI G241'i iptal ettim. Etmemli miydim? Yani ikisi arasında kaldım. İki ürünün de artılarını eksilerini yazar mısınız?

Curved modeller kisinin zevkine kalmis ben mesela sevmem sen seversin isik sizmasi cikmadigi surece sorun olmaz. Monitör konusunda ASUS'da gayet iyidir ama ne sorunu var bilemem kullanan cevrem yok. Ben bildiklerimi yazdim zaten.

Hocam aynı monitörü kullanmaktayım sizi üzmez asus modeli ışık sızması yok ölü piksel yok oyun için idealdir ıps modelli monitörlerede bir göz atabilirsiniz tamamen size kalmış ben kavisli sevdiğim için tercihim bundan yana oldu.

Hocam aynı monitörü kullanmaktayım sizi üzmez asus modeli ışık sızması yok ölü piksel yok oyun için idealdir ıps modelli monitörlerede bir göz atabilirsiniz tamamen size kalmış ben kavisli sevdiğim için tercihim bundan yana oldu.
Dostum cevabın için teşekkürler.
Asus monitörde şu yazıyor; 1 ms Tepki Süresi (MPRT)4 ms Tepki Süresi (Tipik). Yani bu monitör 1 MS mi 4 MS mi? Anlamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı