VA panel ile IPS panel arasındaki farklar nelerdir?

IPS panelde ghosting VA panele göre daha az oluyor yakın zamanda kavisli bir VA panelden düz IPS panele geçtim ve fark çok belli, ayrıyeten IPS panelde renkler daha canlı olur fakat VA panelde siyahları daha iyi verir ve contrast oranı daha iyidir, hem hikayeli oyunlar hem de CS:GO gibi rekabetçi oyunlar oynayacaksan IPS panel daha iyi fakat hikayeli oyunlar oynayıp film dizi izleyeceksen VA panel daha iyi ikisini de denedim ben IPS kullanıyorum hem oyun oynuyorum hem de film izliyorum.
Düz VA panel kullanıyorum, ghosting yok.

IPS, VA paneli genel değerlendirmek yanlış. Parasını verirsen daha iyi VA, IPS panele sahip olursun. Birbirine denk 2 modelin karşılaştırmasını paylaşıyorum. Size önerim yüksek bütçeniz yoksa VA panel almanızı önermem. Arkadaşın paylaştığı videoda bahsettiği TV'de kullanılan VA panel ile monitörde kullanılan VA panel çok farklı. Keşke TV'de kullanılan VA paneller bütçe dostu monitörlerde kullanılsaydı. En azından doğru düzgün dizi, film izlerdik. Bütçe olduktan sonra her şeyin daha kalitelisi var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben benim VA monitöre yandan bakıyorum bir şey olmuyor.
VA panel de şu şekilde daha parlak görürsünüz. Sağda ki VA panel.
images (3).jpeg

VA panel de şu şekilde daha parlak görürsünüz. Sağda ki VA panel.Eki Görüntüle 1898339

O videoyu biliyorum, VA panel öyle gözükmez imkansız, ya dandik bir panel var içinde ya da ayarları sorunlu o LCD TV'nin.

Va vs İPS.png

En soldaki VA diğerleri IPS panel mesela. Önünüze YouTube'da çıkan ilk VA panel vs X videosundan ekran görüntüsü alıp paylaşmışsınız. O video çok eleştirildi yorumlarda haberiniz olsun özellikle VA panele benzemiyor diye. Yorumları ve geri dönüşleri okuyarak görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı