VA panel vs IPS panel

Bütçe
5000

ThunderEkmegi53

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben yeni bir monitöre geçmek istiyorum. Şu an 4ms VA panel kullanıyorum. Birisinden 1ms IPS panel monitör aldim, biraz kullandım tepki sureleri cok guzel, hoş. Fakat görüntü kalitesine gelince ornek veriyorum Ghost of Tsushima manzaranin buyuleyiciligi benim 2015 çıkışlı VA panelde cok guzel gözüküyor. Simdi ne yapsam bilmiyorum. 1 ms VA ve IPS panel arasında cok tepki suresi farkı olur mu ve öneriniz var mı?

İyi bir IPS monitör Va panelden her şekilde daha güzel görüntü verir. Tepki süreleri durumdan duıruma değişmekle örnek olarak 1 ms ile 5ms arasındaki farkı anlayamazsınız.

Va panelde kontrast daha iyidir. Muhtemelen gözün, kontrast'a alıştı. Va'da siyah daha siyah, beyaz daha beyaz gözükür. Daha "iyi" görüntü veriyormuş hissine kapilabilirsin. En iyi tepki süresi istiyorsan, TN panel, en iyisidir.

VA-IPS diye bakmak yerine monitör özelinde bakmak gerekiyor bence. Her monitörün paneli farklı oluyor kimisi renkte iyi kimisi az tepkime süreli ghosting yok kimisi daha az IPS Glow'lu falan falan. Ama ben günlük kullanıcı olarak VA tercih ederdim, siyah komtrastı daha iyi.

Va panelde kontrast daha iyidir. Muhtemelen gözün, kontrast'a alıştı. Va'da siyah daha siyah, beyaz daha beyaz gözükür. Daha "iyi" görüntü veriyormuş hissine kapilabilirsin. En iyi tepki süresi istiyorsan, TN panel, en iyisidir.
En en iyi tepkime süresi için Oled panel en iyisidir

Yeni konular

Geri
Yukarı