Vaka sayıları cidden düştü mü?

166770

Kilopat
Makaleler
5
Ben hiçbir şey anlamadım. Daha 1 ay ya oldu, ya olmadı. Vaka sayısı 33K idi. Hiç kısıtlama da getirmedik. Sadece 4 günlük bir kısıtlama vardı. O da zaten sağlam bir kısıtlama değildi. Biz ne ara 10K'nın altına düştük? Kısıtlama olsaydı tamam derdim. Ama kısıtlama yoktu. Acaba okulları, üniversiteleri açmak için mi? Yanlış hatırlamıyor isem bir bilim kurulu üyesi, "15 Şubat'ta tüm kısıtlamalar bitecek, okullar açılacak" demişti. Yani acaba 15 Şubat'a kadar vakalar iyice düştü gösterilip, her yeri açacaklar mı? Aşı ama fos çıktı. %78 etki göstermiş Brezilya'da.

Aşıyı övenler çok güzel patladı, sesleri çıkmıyor :D En başında demiştim, konuşmak için çok erken, teoride söyledikleriniz pratiği yansıtmayabilir... Binlerce makale okumaya gerek yok mantığı konuşturabilmek için.

Vaka sayılarında dönen entrikalar çok fazla. Her şey olabilir.

Ben hiçbir şey anlamadım. Daha 1 ay ya oldu, ya olmadı. Vaka sayısı 33K idi. Hiç kısıtlama da getirmedik. Sadece 4 günlük bir kısıtlama vardı. O da zaten sağlam bir kısıtlama değildi. Biz ne ara 10K'nın altına düştük? Kısıtlama olsaydı tamam derdim. Ama kısıtlama yoktu. Acaba okulları, üniversiteleri açmak için mi? Yanlış hatırlamıyor isem bir bilim kurulu üyesi, "15 şubat'ta tüm kısıtlamalar bitecek, okullar açılacak" demişti. Yani acaba 15 şubat'a kadar vakalar iyice düştü gösterilip, her yeri açacaklar mı? Aşı ama fos çıktı. %78 etki göstermiş Brezilya'da.

Yüzde 78 etkili olan bir aşıya milyon dolarlar ödeyeceğiz:(Ben şahsen gitmem okula, güvenemiyorum maalesef. Yine artacak yine kapatacaklar.

Ben hiçbir şey anlamadım. Daha 1 ay ya oldu, ya olmadı. Vaka sayısı 33K idi. Hiç kısıtlama da getirmedik. Sadece 4 günlük bir kısıtlama vardı. O da zaten sağlam bir kısıtlama değildi. Biz ne ara 10K'nın altına düştük? Kısıtlama olsaydı tamam derdim. Ama kısıtlama yoktu. Acaba okulları, üniversiteleri açmak için mi? Yanlış hatırlamıyor isem bir bilim kurulu üyesi, "15 şubat'ta tüm kısıtlamalar bitecek, okullar açılacak" demişti. Yani acaba 15 şubat'a kadar vakalar iyice düştü gösterilip, her yeri açacaklar mı? Aşı ama fos çıktı. %78 etki göstermiş Brezilya'da.

Babam hastanede covid -19 servisinde çalışıyor küçük bir ilçede yani burada bile günde 8-9 kişi ölüyor küçük bir ilçede bile böyle ise geri kalanını siz düşünün. Bence kesinlikle açıklanan rakamlar gerçeği yansıtmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı