Çözüldü Valorant 100 FPS'ten 20 FPS'e düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

XBaroas

Decapat
Daha fazla  
RAM
6 GB
60 Hz bir laptopum var ve 100-20 FPS arası alıyorum ama bir yere aniden bakınca 20 FPS'e düşmesi beni gıcık ediyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
60 Hz bir laptopum var ve 100-20 FPS arası alıyorum ama bir yere aniden bakınca 20 FPS'e düşmesi beni gıcık ediyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Cevap cok acık hocam yanılmıyorsam laptop islemcileri ısındıgı zaman GHz'sini düşürür ve Valorant'ta islemci tabanlı bir oyun oldugu icin haliyle FPS düşer tavsiyem termal macunları yenileyip bir güzel PC'yi temizleyin ve laptopun altına sogutma yerlestirin sorun yüksek ihtimalle kalkacaktır.
Tüm işlemciye boşluk kalmayacak şekilde yaymak gerekiyor değil mi boş bir alan kalırsa o tarafından iyi iletilemez değil mi ve ben garantiye almak amaçlı 1 saat bekleticeğim.

Siz tam sürün hocam taşırmacak şekilde ne olur ne olmaz dediginiz gibi 1 saat boşta çalıştırabilirsiniz.

8 GB RAM almanı ve temizlik yapmanı öneririm. 4 GB Valorant için yetersiz geliyor.

6 GB var hem durduk yere 1 günde FPS hemen böyle düşmezdi sabit 60 olmaya devam ederdi macun degistirimi yapacağım 2 yıldır yenilemiyorum zaten birçok FPS arttırma videosu izledim hiç gir video ise yaramadı sorun yazılımsal değil donanımsal kaynaklı olduğunu anladım.

Laptopun altına sogutucu alın hocam ısı dışarıya daha hızlı cıkacagı icin erime kasma uzun zaman sonra olur.

Hocam bence soğutucuya hiç ihtiyaç yok soğutucuyu güzel bir şekilde temizler yerine koyarım, 3.yılından sonra düşünürüm belki laptopun ama şu anda acil olan şey işlemci.

Laptopun altına sogutucu alın hocam ısı dışarıya daha hızlı cıkacagı icin erime kasma uzun zaman sonra olur.

Hocam peki bu dediğiniz Arctic MX-4 1.5 2 yıl götürür müdür acaba? Soğutmasız şekilde.

Hocam bence soğutucuya hiç ihtiyaç yok soğutucuyu güzel bir şekilde temizler yerine koyarım, 3.yılından sonra düşünürüm belki laptopun ama şu anda acil olan şey işlemci.

Hocam peki bu dediğiniz Arctic MX-4 1.5 2 yıl götürür müdür acaba? Soğutmasız şekilde.
Hocam buda ünlü bir marka ve gücü 12.5 W/m Arctic mx-4'ün gücü 8.5 https://www.hepsiburada.com/thermal...-1gr-termal-macun-tg-k-001-rs-pm-HB00000YI0ZR

Hocam buda ünlü bir marka ve gücü 12.5 W/m Arctic mx-4'ün gücü 8.5 https://www.hepsiburada.com/thermal...-1gr-termal-macun-tg-k-001-rs-pm-HB00000YI0ZR
ama hocam galiba kryonaut laptop için iyi olmuyormuş Arctic'in laptoplara iyi olduğunu söylüyorlar

Hocam ben riske atmamak adına MX-6 alacağım, MX-4'ü bazı laptoplarda pump yapıyormuş ben riske atmamak adına MX-6'yı alacağım çünkü daha yoğun bir kıvamı var MX-6'nın ve daha çok performans sergiliyor

Son düzenleme:

Hocam bu da ünlü bir marka ve gücü 12.5 w/m Arctic MX-4'ün gücü 8.5 https://www.hepsiburada.com/thermal...-1gr-termal-macun-tg-k-001-rs-pm-HB00000YI0ZR

Ama hocam galiba Kryonaut laptop için iyi olmuyormuş Arctic'in laptoplara iyi olduğunu söylüyorlar.

Hocam ben riske atmamak adına MX-6 alacağım, MX-4'ü bazı laptoplarda pump yapıyormuş ben riske atmamak adına MX-6'yı alacağım çünkü daha yoğun bir kıvamı var MX-6'nın ve daha çok performans sergiliyor.

Hocam tavsiyem sogutucu alın icerdeki hava akısı olsun sıcak havayı bosaltmak olsun cok ise yarar ama size kalmıs. 2 yıl sogutmasız hiçbir laptopun götürecegini sanmıyorum hocam. Thermal Grizzly nasıl bilmiyorum hocam. Arctic iyi marka hocam laptopa iyi gelir yani. MX-4 veya 6 almak size kalmıs hocam ama MX serisi kullananların cogu 4'ü kullanıyor.

Hocam tavsiyem sogutucu alın icerdeki hava akısı olsun sıcak havayı bosaltmak olsun cok ise yarar ama size kalmıs. 2 yıl sogutmasız hiçbir laptopun götürecegini sanmıyorum hocam. Thermal Grizzly nasıl bilmiyorum hocam. Arctic iyi marka hocam laptopa iyi gelir yani. MX-4 veya 6 almak size kalmıs hocam ama MX serisi kullananların cogu 4'ü kullanıyor.
Hocam otomatik soğutucu eklemiyorlar miydi

Hocam sadece MX-6 beni 2-3 yıl götürse yeterdir

2-3 yıl gider değil mi MX-6 ?

Son düzenleme:
Hocam extradan laptop altına sogutucu iyi gider. MX-6 2 kullanımlık ise 3 sene gider.
Hocam soğutucu almayacağım ben 2-3 yıllık gider derken laptopun içindeki kullanım süresi tekrar kurayana kadar ne kadar zaman geçer anlamında soyledim

Hocam extradan laptop altına sogutucu iyi gider. MX-6 2 kullanımlık ise 3 sene gider.

Hocam hala macun kullanmadım ama Valorant hala 60 FPS (bazı yerlerde kasıyor ama hiç rahatsızlık verici değil). Uygun olduğum zamanda yenileyeceğim şu an biraz yorgunduk 1-2 haftaya yenileyeceğiz teşekkürler hocam yardımlarınız için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı