Valorant hardware ban nedir?

Unknown873

Decapat
İyi geceler. Ben bundan 2 ay önce ban yedim Valorant'tan, orijinal hesabım yedi. "Kalıcı uzaklaştırma" dedi ben de bir ticket atayım dedim, attım. Bana cihaz banı, cihaz banı nedir, ne değildir vs. bir mesaj geldi, mesajın bir köşesinde "Cihaz banınızın kalkacağı tarih örneğin: 10/10/2010" (Bu değil tabii) ve bu tarih cihaz banı diyor. Normal ban kalkacak demiyor.

Yani sorum şu, bu hardware banı tam olarak ne? Gerçekten de o tarihte kalkar mı? Bir böyle bilen bir arkadaş varsa cevaplarsa çok sevinirim, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hardware yasaklaman kalktığı tarihte, bildiğim kadarıya anakart ve disk sürücüsünden kalkıyor.
Yeni bir hesap açarak oyuna devam edebilirsin, fakat hesabın bir daha açılmayacak.

Hardware ban sistem banıdır direk sistemini banlıyorlar yeni hesap falanla da giremiyorsun. Kalkacağı tarihte kalkar yeni hesaptan başlaman gerekir.

Son düzenleme:
Örnek CS:GO oyununda VAC ban yediğiniz zaman sadece ban yiyen CS:GO hesabı tamamen engellenir. Valorant ban sistemi daha gelişmiştir. Asıl hesabınızı aynı CS:GO sistemi gibi tamamen banlar, ayrıca size belirtmiş oldukları tarihe kadar ban yediğin bilgisayarda herhangi giriş yaptığın hesabı engeller. Donanım banı adı üstünde. Donanım ban atılıyor, yani kullandığın bilgisayar parçalarına. Bu ekran kartı olabilir, anakart olabilir, SSD olabilir. Tarihi beklemek istemiyorsan bilgisayarını değiştirmen gerekiyor.

NOT: Bu size ders olsun. Bir daha hile kullanırken 2 defa düşünürsünüz.

İyi geceler. Ben bundan 2 ay önce ban yedim Valorant'tan, orijinal hesabım yedi. "Kalıcı uzaklaştırma" dedi ben de bir ticket atayım dedim, attım. Bana cihaz banı, cihaz banı nedir, ne değildir vs. bir mesaj geldi, mesajın bir köşesinde "Cihaz banınızın kalkacağı tarih örneğin: 10/10/2010" (Bu değil tabii) ve bu tarih cihaz banı diyor. Normal ban kalkacak demiyor.

Yani sorum şu, bu hardware banı tam olarak ne? Gerçekten de o tarihte kalkar mı? Bir böyle bilen bir arkadaş varsa cevaplarsa çok sevinirim, iyi günler.
Donanım banı. Anakartının id'sine atıyorlar banı. Hile yapmaya çalışmışsın anladığım kadarıyla çünkü küfürle trolle HWID Ban yenilmiyor. Cihaz banının kalktığı tarihte (1-2 gün sapmalar olur) oyuna tekrar yeni bir hesapla giriş yapabilirsiniz. Ban yediğiniz hesap kalıcı olarak kapatıldı.

Kısacası donanım banı demektir hocam, kullandığınız cihazda yeni bir hesap açsanız dahi oynayamıyorsunuz. Donanım banı kalktıktan sonra, yeni bir hesap açarak oyunu tekrar oynayabilirsiniz. Ana hesabınız otomatik olarak kapanıp siliniyor, bir daha giriş yapamazsınız o hesaba.

Anakartının ID'sine atıyorlar banı.

Net olarak anakarta atıyor diyemezsiniz, anakartını, ekran kartını, diskini değiştirip sorunu gideremeyen çok kişi var. Riot'un burada nasıl bir yol izlediği daha bilinmiyor, bu da kendilerince bir savunma mekanizması. 'hangi parçayı değiştireceğini bilemeki, Vanguard iyi çalışsın'.

Net olarak anakarta atıyor diyemezsiniz, anakartını, ekran kartını, diskini değiştirip sorunu gideremeyen çok kişi var. Riot'un burada nasıl bir yol izlediği daha bilinmiyor, bu da kendilerince bir savunma mekanizması. 'hangi parçayı değiştireceğini bilemeki, Vanguard iyi çalışsın'.
Genel olarak anakarta atıldığı için anakart dedim. Tabiki net olarak bilemeyiz. 2. El anakart aldığımda aynı banı bende yemiştim. Anakartı aldığım adam ban yemiş bende kim vurduya gitmiştim..

Genel olarak anakarta atıldığı için anakart dedim. Tabii ki net olarak bilemeyiz. 2. el anakart aldığımda aynı banı bende yemiştim. Anakartı aldığım adam ban yemiş bende kim vurduya gitmiştim.

Geçmiş olsun, eskiden sadece tek parçaya atıyordu yazılımlar, oyunlar. Şimdi hepsine atıyor neredeyse.

Geri
Yukarı