Valorant nasıl?

Bence gayet güzel olmuş, Unreal Engine ile yapılması beni şaşırttı. TaleWorlds bile kendi oyun motorunu OpenGL üzerine kurabilmişken, koskoca Riot Games'in 10 yıldır bir motor geliştirememesi çok saçma, onun dışında oyun güzel duruyor, fakat oyun oynamıyorum, şu zamanları da oyun ile geçirmemek lazım, gerek yazılım geliştirin, gerekse kitap okuyun falan filan. Bu zamanlar her zaman gelecek değil, yine de karar sizin. Dünyaya iyi şeyler bırakılıp, anılmak isteniyorsanız bence şimdiden güzel işler çıkarın ~tavsiye.

Vuruş hissi çöp, oyun direkt çöp. Sırf Riot oyunu olduğu için ve para dağıttıkları için oynanıyor, maksimum bir aya Hype'ı düşer diye düşünüyorum.

Bence gayet güzel olmuş, Unreal Engine ile yapılması beni şaşırttı. TaleWorlds bile kendi oyun motorunu OpenGL üzerine kurabilmişken, koskoca Riot Games'in 10 yıldır bir motor geliştirememesi çok saçma, onun dışında oyun güzel duruyor, fakat oyun oynamıyorum, şu zamanları da oyun ile geçirmemek lazım, gerek yazılım geliştirin, gerekse kitap okuyun falan filan. Bu zamanlar her zaman gelecek değil, yine de karar sizin. Dünyaya iyi şeyler bırakılıp, anılmak isteniyorsanız bence şimdiden güzel işler çıkarın ~tavsiye.

Hemşerimden güzel laflar. :)

Valorant'tan çok konuda Apex Legends'i vuranlar olmuş, neyini eleştirdiler çözemedim doğrusu. Sağlam bir platforma sahip, source ile yapılmış bir battle royale, aslında güzelde.

Gerçekten Apex'e sallayan çok var sitede. Apex gerçekten en iyi BR oyunlardan bence. Neden bazı insanlar oynayan 10 kişi kaldı sanıyor anlamıyorum ?

Apex Legends Source oyun motoru ile mi yapıldı? Yeni öğrendim :D.
Evet, bu yüzden oyun akıcı ve nesneler saçma sapan buglara girmiyor, oyun doğru düzgün akıyor. Her şey stabil ve sağlam. Oyunda UE4 ile yapılan PUBG ve Fortnite gibi böyle sülük hissiyatı yok. Yağ gibi.
Gerçekten Apex'e sallayan çok var sitede. Apex gerçekten en iyi BR oyunlardan bence. Neden bazı insanlar oynayan 10 kişi kaldı sanıyor anlamıyorum ?
Gerçekten, halbuki en hızlı maç bulan oyunlardan birisi Apex. 5 saniyeden fazla beklemedim daha. Optimizasyon sorunu da yok, çözemedim. Yabancılar çok seviyor halbuki.

Key vereceğiz diye yayıncılara alet edip kafamı balon etmeseler belki denemek isteyebilirdim. Akıl sağlığı yerinde olmayan değişik değişik yayıncıları izlemek zorunda mıyım ben sizin Paladins-Crossfire kırması oyununuzu denemek için, nasıl bir kepazeliktir bu? İnsan gibi E-postanı bırakır katılırsın beta çekilişine Bannerlord'un yaptığı gibi.

Daha ilk hamlelerinden belli oluyor amaçları para kazanmak, iyi bir oyun yapmak değil.

Gerçi Riot Türkiye'nin halini düşününce oynamamak için ikinci bir sebebim daha olmuş oluyor. Haftalarca tanımadığınız insanlar tüm sülalenize küfür ediyor, oyununuzu kasıtlı sabote ediyor, hiçbir şekilde ceza almıyor fakat siz bot algoritmasının hoşuna gitmeyen bir söz söylediğiniz için 2 haftalık ban alıp üzerine tüm yıllık ödüllerinizi kaybediyorsunuz, 6-7 yıllık oyun hesabınız kalıcı yasaklanma riski altında kalıyor sonraki cezanızda, insanlar hala size ana avrat küfür ederken sizden aynı insanlara canım cicim demeniz , teşekkür falan etmeniz bekleniyor.

League böyle bir oyun yıllardır, Valorant'ın aynı akıl hastanesinin farklı rengi olmayacağının garantisini verebilir misiniz bana? Veremezsiniz. Aynı küfürleri bu sefer sesliden işiteceksiniz. Bugün CS:GO free to play nasıl bir kanser ise valorant aynı şey olacak, hatta daha da beteri çünkü bu oyunun arkasında Riot var, Valve değil.

Sonra 3-4 ay geçmeden ''Valorantta mevlana açan adama küfür ettiğimden kalıcı ban yedim'' gibisinden konular belirince burada hiç şaşırmayın. Riot'un ceza sistemi adalet dağıtmaz, ceza verir haklıya haksıza bakmaz çünkü. Lol'den ders çıkarın, yayıncıların gazına gelip sonra üzülmeyin. Yayıncı kitlesi, istisna 3-5 isim dışında parayı fırlatan kim ise onun tasmalı köpeğidir bir nevi.

Son düzenleme:
Yazılım öğrenmek adına nasıl bir yol izlenmeli? Kaynak vs.. tavsiyen var mı? Sevinirim yardımcı olursan.

Geri
Yukarı