Valorant nasıl?

Ben de zamanında 1000 saate yakın oynadım fakat şu an düşündüğümde nasıl katlandım anlamıyorum. Sunucularda da çok vakit geçirdim oralar güzeldi fakat ranked kısmı tam bir işkence. Hala oynandığını biliyorum ama umarım insanlar emek verilen diğer oyunlara yönelirler. En basitinden Ubisoft'un R6'sı en azından sezonlar ve operatörler ile yenilik vaad ediyor. CS ise en son ne zaman oyunu değiştirecek bir değişiklik yaptılar hatırlamıyorum.

Evet, bu yüzden oyun akıcı ve nesneler saçma sapan buglara girmiyor, oyun doğru düzgün akıyor. Her şey stabil ve sağlam. Oyunda UE4 ile yapılan PUBG ve Fortnite gibi böyle sülük hissiyatı yok. Yağ gibi.

Gerçekten, halbuki en hızlı maç bulan oyunlardan birisi Apex. 5 saniyeden fazla beklemedim daha. Optimizasyon sorunu da yok, çözemedim. Yabancılar çok seviyor halbuki.
Bide Source oyun motoru 2004 yılından kalma eski bir oyun motoru. Source böyle güzelse Source 2'yi merak ediyorum :D.

Anlıyorum teşekkürler. Fakat nereden kaynak edinebilirim? Ücretli ücretsiz farketmiyor.
mBlock: Download mBlock - Teach and learn coding | Designed for STEAM
Scratch: Scratch - Scratch Offline Editor

Arduino ve Phyton daha çok orta bir bilgi ister, ben yazılım kursuna gittiğimde hocamız ilk olarak Scratch ve mBlock öğretti. O yüzden bu ikisi işinizi hayli hayli görür, 3 aylık bir kullanımla Arduino'ya başladık, internette bir sürü rehber bulunuyor, onları izleyebilirsiniz.

Yani "vakit kaybetmeye değmeyecek bir oyun" mu yoksa "vakit kaybettirmeyecek keyifli güzel bir oyun" mu demek istedin ben anlamadım:)
Değmeyecek bir oyun. En azından öyle görünüyor :) Yayıncıların ödemesi bittikten sonra popülaritesi düşebilir.

Yazılım öğrenmek adına nasıl bir yol izlenmeli? Kaynak vs.. tavsiyen var mı? Sevinirim yardımcı olursan.
Amacınız nedir, ona göre dil önerilmelidir, birisi çıkıp Python diyor, diğeri C diyor, diğeri Rust diyor, diğeri JS. Yorumlanan, derlenmeyen diller mi kullanacaksınız, yoksa derlenen diller mi? Lua, JS, **Python, yorumlanan dillerdendir, **Python hakkında konuşacak olursam betik dili algoritması şeklinde kullanılıyor genelde. Kaynak konusunda, herkese bir kaynak önermem mümkün değil, fakat ben C ve C++ konusunda çalışmalar yapıyorum, gerek Kernel seviyesinde, mid-level dil olan C++ ile, gerek scripting language için C++, compilera sahip aşırı basit bir dil için C, oyun motoru için OpenGL frameworklerinden GLFW ve GLEW'i C++ ile kullanıyorum. Ben C++ konusunda Deitel C++ okuyorum, kaçıncı baskı bilmiyorum ama C++11'e göre ilerliyor, C++20 kaynağı bulamadım şu zamanlarda, C olarak Dennis Ritchie'nin kitabını bulabilirsen okumanı Kesinlikle Tavsiye ederim, diğer türlü Deitel C iş görür. Bjarne'nin de (C++ yaratıcısı) kitabı mevcut bulursan onu da oku, "The C++ Programming Language", fakat hangi C++ standardına göre bilmiyorum, 2021'de C2x çıkacak (C 2021), size tavsiyem başkalarından tavsiye alırken asla hangi dilleri öğrenmeliyim diye sormalısınız, amacına göre, dilin kullanım alanlarına göre, dilin ne kadar kullanıldığı, OOP mantığının nasıl olduğu, sözdizimi (syntax) nasıl oldugu, hangi seviyede bir dil olduğu. Kısaca Python, JS, C, C++, Rust diyecekler olacaktır, sen amaçlarına göre dil öğren, genelde İngilizce terim kullanırım, fakat anlamayanlar olduğu için parantezleri bıraktım oraya, yorum satırları sayalım :D, bence açık kaynak konusunda da kendini geliştir, gelecekte senin CV'nin büyük bir parçası olacaktır, ben mesela 15 yaşındayım, 5 yıldır C++ konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum, kimse bitirdim diyemez, bunu da unutma, C#, Python, **GDScript, C, Rust dillerinde güzel tecrübelerim oldu, JS, F# gibi dilleri asla sevmiyorum, JS zaten bir betik dili sayılmalı, yorumlanan bir dil. GitHub'da bir repositoryin olsun, ne yaparsan lisansıyla yükle, ben GPLv3 (version 3) kullanıyorum, MIT kullananlar da var, ikisinden biri iyidir, Apache 2.0 da olabilir ama biraz daha farklılıklar var, LICENSE dosyası oluşturduğun zaman görürsün zaten GitHub'da, ayrıca Git kullanan sadece GitHub değil, Bitbucket, GitLab gibi birçok örneği var. Sonuç olarak dilini araştırarak seç, JS sevmem, sen sevebilirsin bilemem, sonuç olarak bir depo (repository (repo)) aç, Git kullanabilirsin, ondan sonra doc(documentation)'lara kesin bak, sonrasında devamı gelir, C++ aslında kolaydır, ama sadece dahiler için" (Biraz UNIX için Dennis Ritchie'nin bir sozünden alıntı yapmış bulundum), benim de birçok projem var, hatta şuanda depoya push etmediğim çok şey var, üşendiğimi belirteyim, commit sayısı da çok önemli değil, hadi kolay gelsin, bu arada GitHub'dan takip edip, repositorylerime yıldız atarsan sevinirim, iyi günler :)

-> FerhatGec - Overview

** GDScript, Godot oyun motorunda kullanılan, C++ ile geliştirilmiş basit bir betik dilidir.

Amacınız nedir, ona göre dil önerilmelidir, birisi çıkıp Python diyor, diğeri C diyor, diğeri Rust diyor, diğeri JS. Yorumlanan, derlenmeyen diller mi kullanacaksınız, yoksa derlenen diller mi? Lua, JS, **Python, yorumlanan dillerdendir, **Python hakkında konuşacak olursam betik dili algoritması şeklinde kullanılıyor genelde. Kaynak konusunda, herkese bir kaynak önermem mümkün değil, fakat ben C ve C++ konusunda çalışmalar yapıyorum, gerek Kernel seviyesinde, mid-level dil olan C++ ile, gerek scripting language için C++, compilera sahip aşırı basit bir dil için C, oyun motoru için OpenGL frameworklerinden GLFW ve GLEW'i C++ ile kullanıyorum. Ben C++ konusunda Deitel C++ okuyorum, kaçıncı baskı bilmiyorum ama C++11'e göre ilerliyor, C++20 kaynağı bulamadım şu zamanlarda, C olarak Dennis Ritchie'nin kitabını bulabilirsen okumanı Kesinlikle Tavsiye ederim, diğer türlü Deitel C iş görür. Bjarne'nin de (C++ yaratıcısı) kitabı mevcut bulursan onu da oku, "The C++ Programming Language", fakat hangi C++ standardına göre bilmiyorum, 2021'de C2x çıkacak (C 2021), size tavsiyem başkalarından tavsiye alırken asla hangi dilleri öğrenmeliyim diye sormalısınız, amacına göre, dilin kullanım alanlarına göre, dilin ne kadar kullanıldığı, OOP mantığının nasıl olduğu, sözdizimi (syntax) nasıl oldugu, hangi seviyede bir dil olduğu. Kısaca Python, JS, C, C++, Rust diyecekler olacaktır, sen amaçlarına göre dil öğren, genelde İngilizce terim kullanırım, fakat anlamayanlar olduğu için parantezleri bıraktım oraya, yorum satırları sayalım :D, bence açık kaynak konusunda da kendini geliştir, gelecekte senin CV'nin büyük bir parçası olacaktır, ben mesela 15 yaşındayım, 5 yıldır C++ konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum, kimse bitirdim diyemez, bunu da unutma, C#, Python, **GDScript, C, Rust dillerinde güzel tecrübelerim oldu, JS, F# gibi dilleri asla sevmiyorum, JS zaten bir betik dili sayılmalı, yorumlanan bir dil. GitHub'da bir repositoryin olsun, ne yaparsan lisansıyla yükle, ben GPLv3 (version 3) kullanıyorum, MIT kullananlar da var, ikisinden biri iyidir, Apache 2.0 da olabilir ama biraz daha farklılıklar var, LICENSE dosyası oluşturduğun zaman görürsün zaten GitHub'da, ayrıca Git kullanan sadece GitHub değil, Bitbucket, GitLab gibi birçok örneği var. Sonuç olarak dilini araştırarak seç, JS sevmem, sen sevebilirsin bilemem, sonuç olarak bir depo (repository (repo)) aç, Git kullanabilirsin, ondan sonra doc(documentation)'lara kesin bak, sonrasında devamı gelir, C++ aslında kolaydır, ama sadece dahiler için" (Biraz UNIX için Dennis Ritchie'nin bir sozünden alıntı yapmış bulundum), benim de birçok projem var, hatta şuanda depoya push etmediğim çok şey var, üşendiğimi belirteyim, commit sayısı da çok önemli değil, hadi kolay gelsin, bu arada GitHub'dan takip edip, repositorylerime yıldız atarsan sevinirim, iyi günler :)

-> FerhatGec - Overview

** GDScript, Godot oyun motorunda kullanılan, C++ ile geliştirilmiş basit bir betik dilidir.
Belirli bir amaç için değil sadece kişisel gelişim amaçlı öğrenmek istiyorum. Malum geçirdiğimiz günlerden dolayı oluşan bu zamanlar bir daha bulunamayabilir. Sadece kitap okumak veya bir şeyler izlemek ile geçirmek istemiyorum bu zamanları. Yani amacım sadece kişisel gelişim.

Key vereceğiz diye yayıncılara alet edip kafamı balon etmeseler belki denemek isteyebilirdim. Akıl sağlığı yerinde olmayan değişik değişik yayıncıları izlemek zorunda mıyım ben sizin Paladins-Crossfire kırması oyununuzu denemek için, nasıl bir kepazeliktir bu? İnsan gibi E-postanı bırakır katılırsın beta çekilişine Bannerlord'un yaptığı gibi.

Daha ilk hamlelerinden belli oluyor amaçları para kazanmak, iyi bir oyun yapmak değil.

Gerçi Riot Türkiye'nin halini düşününce oynamamak için ikinci bir sebebim daha olmuş oluyor. Haftalarca tanımadığınız insanlar tüm sülalenize küfür ediyor, oyununuzu kasıtlı sabote ediyor, hiçbir şekilde ceza almıyor fakat siz bot algoritmasının hoşuna gitmeyen bir söz söylediğiniz için 2 haftalık ban alıp üzerine tüm yıllık ödüllerinizi kaybediyorsunuz, 6-7 yıllık oyun hesabınız kalıcı yasaklanma riski altında kalıyor sonraki cezanızda, insanlar hala size ana avrat küfür ederken sizden aynı insanlara canım cicim demeniz , teşekkür falan etmeniz bekleniyor.

League böyle bir oyun yıllardır, Valorant'ın aynı akıl hastanesinin farklı rengi olmayacağının garantisini verebilir misiniz bana? Veremezsiniz. Aynı küfürleri bu sefer sesliden işiteceksiniz. Bugün CS:GO free to play nasıl bir kanser ise valorant aynı şey olacak, hatta daha da beteri çünkü bu oyunun arkasında Riot var, Valve değil.

Sonra 3-4 ay geçmeden ''Valorantta mevlana açan adama küfür ettiğimden kalıcı ban yedim'' gibisinden konular belirince burada hiç şaşırmayın. Riot'un ceza sistemi adalet dağıtmaz, ceza verir haklıya haksıza bakmaz çünkü. Lol'den ders çıkarın, yayıncıların gazına gelip sonra üzülmeyin. Yayıncı kitlesi, istisna 3-5 isim dışında parayı fırlatan kim ise onun tasmalı köpeğidir bir nevi.
Hocam elinize sağlık. Tam düşündüklerimi, yazmışsınız. Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı