Valorant TR serveri çocuklardan neden nefret ediyor?

Hocam bu küçükler de kendilerini büyüklerden üstün çıkarma çabasında. Neden mi? Çünkü büyükler de kendini üstün çıkarmaya çalışırken çocuklara kötü örnek oluyor ve bu şekilde güzelim ülkemiz kısır döngü içerisine girmiş oluyor. Küçükken büyükler tarafından dalga geçilen çocuklar da acısını büyüdükten sonra kendinden küçüklerden çıkarıyor. Büyükler haddini bilip küçüklere saygılı sevgili davranırsa olay çözülecek.
Küçükken öyle bir durumu yaşayan kişinin büyüdüğünde başkasına yapacağını düşünmüyorum.

11-12 yaşımdan beri online oyunlardayım artık toxiclere yıllardır senini gibilerle uğraşıyorum söker mi diyebiliyorum ama gece rahat uyuyamıyorum hep aklıma onların aşağılamaları geliyor fln.

Rekabetçi oyunlarda Melih Kalkan vb. gibi bir sürü çok iyi oynayan çocuklar var Türkiye'de, sesli sohbet olmasa uygun oyunlar aslında, neden uygun değil dediniz ki?
Disiplin, refleks, strateji ve karşı strateji, duygu kontrolü, sağlıklı iletişim gibi yetenekler/olgular çocuklarda daha çok taze. İstisnalar elbet olacak.

Rekabetçi oyunlarda Melih Kalkan vb. gibi bir sürü çok iyi oynayan çocuklar var Türkiye'de, sesli sohbet olmasa uygun oyunlar aslında, neden uygun değil dediniz ki?
Hocam toplum bu hale geldi yani. Kan, savaş, öldürme oyunları çocuklara göre oldu ve hatta oyunda öldürerek para kazanan çocuklar çıktı. Bu çocukların büyüdüğünde kiralık katil olmayacağı ne malum? Yakında Battlefield 7 çıktığı zaman 7 yaş ve üzeri çıkmazsa ben Yılmaz değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı