Valorant'ta küfür ettiğim için şikayet edilmekle tehdit edildim

Kardeşim ses kaydını senin bilgin dışında aldıysa hiçbir şekilde delil niteliği oluşmaz. Ve baban hapse girer falan neymiş yok öyle bir şey. Suçun şahsiliği ilkesine ters.

Eyvallah abi :D

Yani önceliğin laf polemiğine girmek olmasın. “mute” opsiyonunu boşu boşuna koymamışlar. Adamların eğlence şekli zaten bu: “oyuna gireyim. Önüme gelene geçene söveyim.” sanal erkeklik yani, önünde olsa titremekten konuşamayacak insanlar. Sen karşı cevap verirsen dahi (kastım küfür etmek) adamlara istediklerini vermiş oluyorsun.

Muhtemelen bugün daha 4 5 maç derecesiz girerim böyle bir tiple karşılaşırsam ilk yapacağım şey kayıt almak susmak sonra alarm bota atıp 1 yıllık ban yedirmek.

Kardeşim ses kaydını senin bilgin dışında aldıysa hiçbir şekilde delil niteliği oluşmaz. Ve baban hapse girer falan neymiş yok öyle bir şey. Suçun şahsiliği ilkesine ters.
Hocam biraz daha açıklar mısın? Mesela ben birinin bir suç işlediğini biliyorum: diyelim A şahsı (benim bir arkadaşım olsun) birini öldürdü (daha öncesinde tartışma yaşadığı birisi) ama bundan kesin emin olunamadı. Ben de ses kaydı programı indirip arkadaşımla telefondan konuşurken şöyle dedi: (evet o adamı ben öldürdüm. Şöyle şöyle yaptım.) bu delil niteliği taşımıyor mu?

Hocam biraz daha açıklar mısın? Mesela ben birinin bir suç işlediğini biliyorum: diyelim A şahsı (benim bir arkadaşım olsun) birini öldürdü (daha öncesinde tartışma yaşadığı birisi) ama bundan kesin emin olunamadı. Ben de ses kaydı programı indirip arkadaşımla telefondan konuşurken şöyle dedi: (evet o adamı ben öldürdüm. Şöyle şöyle yaptım.) bu delil niteliği taşımıyor mu?
Mesajını şimdi gördüm kardeşim kusura bakma. Soruna gelecek olursak özel hayatın gizliliği husunda gizli ses kaydı yapılamaz hatta bu suçtur. İstisnalar var elbette dediğin örnekte delil sayılabilir tabi hakime bağlı. Ayriyeten anlık gelişen olaylarda da izinsiz kayıt delil kabul edilir. Şantaj, tehdit, tacize uğrama vb. olaylar gibi.

Arkadaşlar merhaba. Bugün Valorant derecesiz oynuyorduk 2 kişi bana sataşmaya başladı. Sesliden çok ağır küfür ettiler sonra ben de onlara ettim. Sonra birisi ses kaydı aldım mahkemeye vereceğim falan diyordu. Sizce şaka amaçlı mı yoksa gerçekten midir? Yani lobiye çağırdılar dosyayı hazırlıyorum falan yarım saate hazır olur baban hapse girecek gibi şeyler dediler.
Bir cacık olmaz kardeşim dalgana bak.

Geri
Yukarı