Vatan Bilgisayar beğenilmeyen ürünü iade etmek

• Konuyu başlatan Lorex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 27B

Lorex

Decapat
27 Şubat'ta bir kulaklık aldım ama kullanınca kulağımı acıtıyor. Perşembe akşamı götürsem iade kabul ederler mi? Beğenmediğimi söylesem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem internetten almamışsınız hem de kulaklık gibi ürünlerde iade işleri biraz yaş. Ayrıca Vatandan bahsediyoruz. Bence imkansız gibi bir şey iade almaları.

SATIN ALDIĞIM ÜRÜNDEN MEMNUN KALMAZSAM NASIL İADE EDERİM?
Tüketici, yalnızca mesafeli satışlarda (Telefon ve internet üzerinden yapılan satışlar) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereği, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde , ön bilgilendirme formunda ve sözleşme metninde yazılı olan usule uyarak iade edebilir veya değiştirebilir. Cayma bildirimi tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren 20 gün içerisinde, ürüne herhangi bir hasar verilmemesi ve eksiksiz teslim edilmesi şartıyla, tercihinize göre ürünü iade alarak bedelini tarafınıza ödemeyi veya ürün bedeli kadar alış veriş kuponu vermeyi taahhüt ederiz.Ticari veya mesleki amaçlarla hareket eden tüzel kişi ve / veya kişiler cayma hakkından ve cayma hakkından doğan hiçbir haktan faydalanamaz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ KAPSAMINDA DEĞİŞİM İŞLEMLERİ (AYIPLI OLMAYAN ÜRÜNLER)
Vatan Bilgisayar’dan satın almış olduğunuz ve 6502 sayılı T.K.H.K. çerçevesinde ayıplı olmayan ürünleri müşteri memnuniyeti kapsamında, satın aldıktan sonra 15 gün içinde, aşağıda aktarılan koşullar çerçevesinde ve yalnızca belirtilen ürünleri değiştirebilirsiniz: (aşağıdaki koşulların bir arada bulunmaması halinde değişim yapılamaz)

1. Değiştirmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürünün kutusunu açtıysanız; kutuya, ürüne ve aksesuarlara zarar vermeden, hasarsız, hatasız ve eksiksiz olarak getirilmesi ve ürünün kullanılmamış olması durumunda değişim işlemleriniz başlatılabilecektir.

2. Ürünle birlikte verilen tüm hediyelerin de kusursuz ve eksiksiz olarak teslim edilmesi zorunludur.

3. Satış faturasının aslı olmadan değişim işlemi yapılamaz.

Yukarıdaki koşulların sağlanması durumunda makul süre içinde değişim işlemleriniz sonuçlandırılacaktır.

Ödediğiniz bedel ileriki alış verişlerinizde kullanabileceğiniz şekilde alışveriş kuponu (gider pusulası) olarak tarafınıza verilecektir.
YUKARIDA SÖZÜ EDİLEN MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ÇERÇEVESİNDEKİ DEĞİŞİM İŞLEMLERİ AŞAĞIDAKİ DURUMLARDA VE ÜRÜNLERDE YAPILAMAMAKTADIR:
Koruma bandı bulunan veya vakumlu paket içerisindeki ürünlerin açılması durumunda,

DVD, VCD (yazılım, oyun, film), kitap, cep telefonları, kulaklıklar (bluetooh, müzik, v.b.), sarf malzemeleri (yazıcı kartuşu, toneri, kağıdı, CD, DVD medya v.b.), projeksiyon cihazları, telefonlar, LCD ve Plazma televizyonlar, harici, dahili, sabit ya da taşınabilir bellekler, ev aletleri, beyaz eşya, kişisel bakım ürünleri ve oyuncaklarda, telif hakları kapsamında bulunan fikri ve sınai hak içeren her türlü ürün ve hizmette

Ürün ile birlikte sunulan hizmet paketlerinin başlatılması durumunda değişim yapılamamaktadır.

Kulaklık gibi kişisel bir üründe malesef.

Ben Gameextra firmasından internet üzerinden aldığım mouse bile değişim kabul ettiremedim, siz hem mağazadan almışsınız, hem hijyen açısından sorun çıkarabilecek bir üründen bahsediyorsunuz herşeyi geçtim muhatap firmanın Vatan bilgisayar olduğunu söylüyorsunuz. Şansınızı yine deneyin ama kötü haber almaya da hazır olun.
Maalesef kapalı kutuya para ödeyip, geri dönüşü olmayan alışverişlere gebe kaldık.

Hem internetten almamışsınız hem de kulaklık gibi ürünlerde iade işleri biraz yaş. Ayrıca Vatandan bahsediyoruz. Bence imkansız gibi bir şey iade almaları.
Ben Gameextra firmasından internet üzerinden aldığım mouse bile değişim kabul ettiremedim, siz hem mağazadan almışsınız, hem hijyen açısından sorun çıkarabilecek bir üründen bahsediyorsunuz herşeyi geçtim muhatap firmanın Vatan bilgisayar olduğunu söylüyorsunuz. Şansınızı yine deneyin ama kötü haber almaya da hazır olun.
Maalesef kapalı kutuya para ödeyip, geri dönüşü olmayan alışverişlere gebe kaldık.

Kulaklık gibi kişisel bir üründe malesef.
Şimdi gitsem iade kabul etmezlermi 14 gün de geçmedi alalı şubeden aldım ama ürünü

YUKARIDA SÖZÜ EDİLEN MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ÇERÇEVESİNDEKİ DEĞİŞİM İŞLEMLERİ AŞAĞIDAKİ DURUMLARDA VE ÜRÜNLERDE YAPILAMAMAKTADIR:
Koruma bandı bulunan veya vakumlu paket içerisindeki ürünlerin açılması durumunda,

DVD, VCD (yazılım, oyun, film), kitap, cep telefonları, kulaklıklar (bluetooh, müzik, v.b.), sarf malzemeleri (yazıcı kartuşu, toneri, kağıdı, CD, DVD medya v.b.), projeksiyon cihazları, telefonlar, LCD ve Plazma televizyonlar, harici, dahili, sabit ya da taşınabilir bellekler, ev aletleri, beyaz eşya, kişisel bakım ürünleri ve oyuncaklarda, telif hakları kapsamında bulunan fikri ve sınai hak içeren her türlü ürün ve hizmette

Ürün ile birlikte sunulan hizmet paketlerinin başlatılması durumunda değişim yapılamamaktadır.

İade yapamazsınız.

Bu konunun Vatanla ilgisi yok, mağazadan alınan kulaklık türü kişisel ürünlerin hiçbiri iade edilemez. Kusurlu ürün dışında.

HB'den PSU aldım, Elektriğe takılan ürünleri geri iade almıyoruz dediler, ben yolladım geri aldılar. Bence şansını dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı