Vatan Bilgisayar değişim için rapor zorunlu mu?

342524

Hectopat
Makaleler
3
PC ısınıdıgı için servise yolladım. ASUS bize, değişim/iade raporu hazırlayacakmış. Şimdi biz yarın mağazaya gitsek, böyle bir durum var, biz aradaki farkı ödeyip yeni PC almak istiyoruz. Sistemden değisim/iade raporunun hazırlandığını görüp, değişim yapabilir miyiz? Yoksa illaki raporun gelmesi mi lazım?

@Yener K..

Son düzenleme:
Dediğiniz durumda gelmesi gerekiyor. Rapora göre farkı ödeyip alabilirsiniz.

Mesafeli satış sözleşmesi için bir iade süresi var. Bunun dışında ise servis raporu isteyebilir. Sizin durumda ise anladığım kadarıyla bu rapor gerekir. Rapor gelince yapabilirsiniz.

Ben farkı ödeyip almak istiyorum. Bunu rapor mu belirliyor?

Ben farkı ödeyip almak istiyorum. Bunu rapor mu belirliyor?

@Yener K..

Size verilecek olan servis raporu ASUS tarafından verilecek rapordur. ASUS bunu iade edin gibi bir şey söylemez. Son kararı aldığınız yerin teknik ekibi değerlendirdiğinde verecek(Kullanım süresi, Servis durumu, İade süreçleri gibi etkenler değerlendirilir.). Eğer ki değişim kararı verirlerse değişimde ücret ekleyip yükseltmeyi direk yapamazsınız. Değişim prosedüründe yükseltme talebi oluşturuyorsunuz. Eğer ki iade olursa zaten direk iade ücreti size verilecek. Üstüne yükseltme için ücreti direk ödeyip alırsınız. Ortak rapor çıkartılırsa da değişim/iade olarak o zamanda ücreti direk ödeyip alırsınız.

Size verilecek olan servis raporu ASUS tarafından verilecek rapordur. ASUS bunu iade edin gibi bir şey söylemez. Son kararı aldığınız yerin teknik ekibi değerlendirdiğinde verecek(Kullanım süresi, Servis durumu, İade süreçleri gibi etkenler değerlendirilir.). Eğer ki değişim kararı verirlerse değişimde ücret ekleyip yükseltmeyi direk yapamazsınız. Değişim prosedüründe yükseltme talebi oluşturuyorsunuz. Eğer ki iade olursa zaten direk iade ücreti size verilecek. Üstüne yükseltme için ücreti direk ödeyip alırsınız. Ortak rapor çıkartılırsa da değişim/iade olarak o zamanda ücreti direk ödeyip alırsınız.
Ben karar veremiyor muyum? Çok anlayamadım.

@atar1993.

Yeni konular

Geri
Yukarı