Vatan Bilgisayar hatalı montaj yaptı

Hocam sistem onlarda yarın parçaları yine servise yollayacaklarmış. Sabahtan arayıp yine değişim isterim olmazsa şikayet ederim.

Sistem servisten geldi geçen hafta fakat sorun devam ediyordu. 16 GB RAM'i görüyor fakat ekranda bir donma hissi var ve kullanım 8'i kesinlikle aşmıyor ve serviste anakart pinlerinin yamuk olup düzeltildiğini söylediler. Bende saglam şeyi bozmuşsunuz yenisini istiyorum deyince sorun yazılımsaldır yok bilmem ne deyip geçiştiriyorlar. Neyse tüm sistemi yine servise yollattım bu hafta döner gibi. Sorun yine devam ederse şikayet edeceğim. Öte yandan aklıma takıldı sizce sorun ne anakart mı RAM'ler mi? Çünkü kullanırken 1 anda gitti açınca FPS düşüktü ve RAM kullanımı düşmüştü.

Son düzenleme:
Hocam sistem onlarda yarın parçaları yine servise yollayacaklarmış. Sabahtan arayıp yine değişim isterim olmazsa şikayet ederim.

Sistem servisten geldi geçen hafta fakat sorun devam ediyordu. 16 GB RAM'i görüyor fakat ekranda bir donma hissi var ve kullanım 8'i kesinlikle aşmıyor ve serviste anakart pinlerinin yamuk olup düzeltildiğini söylediler. Bende saglam şeyi bozmuşsunuz yenisini istiyorum deyince sorun yazılımsaldır yok bilmem ne deyip geçiştiriyorlar. Neyse tüm sistemi yine servise yollattım bu hafta döner gibi. Sorun yine devam ederse şikayet edeceğim. Öte yandan aklıma takıldı sizce sorun ne anakart mı RAM'ler mi? Çünkü kullanırken 1 anda gitti açınca FPS düşüktü ve RAM kullanımı düşmüştü.
Slotta sorun olsa hiç okumazdı bence, RAM'lerde sıkıntı olmuş olabilir yamulunca.

Arkadaşlar benim sistemin servise gitti. Vatan aracılığıyla sorunlarım nihayet bitti derken Vatan Bilgisayar montajda AMD soğutucunun çıkıntısını RAM'in yanına gelecek şekilde takmışlar ve bugün ekranım tüplü TV ekranı gibi Full parazit oldu. Reset atınca düzeldi ama ne göreyim? Kasada hata ışıgı ve 16 GB RAM'i görüp 8 kullanması, abim daha iyi anlıyor ve ona gösterdim RAM slotlarım saga dogru eğilmiş, bu ne biçim sogutucu takmak dedi. Aradım Vatan'ı ve hemen siz açıp ellemediniz degil mi falan diyor ama ben hiç dokunmadım. Yarın Vatan'a götüreceğim, ne yapmam lazım? Yardımcı olur musunuz rica etsem?
Sonuç nedir?

Slotta sorun olsa hiç okumazdı bence, RAM'lerde sıkıntı olmuş olabilir yamulunca.

Hocam zaten beni kıllandıran şey son servise gidişinde ben parçalar gitti mi diye müşteri hizmetlerini aramıştım ve sadece anakartın gittiğini söylemişti fakat servisten gelince RAM'de gitti dediler.

Ama bu kez yine aradım hepsi gitmiş.

Keşke bir sonuç olsa hocam. 6 aydır aldığım şeyi kullanamadım adamakıllı.

Ve ek olarak fotoya bakarsanız RAM'lerde yamuk duruyor.

Hocam zaten beni kıllandıran şey son servise gidişinde ben parçalar gitti mi diye müşteri hizmetlerini aramıştım ve sadece anakartın gittiğini söylemişti fakat servisten gelince RAM'de gitti dediler.

Ama bu kez yine aradım hepsi gitmiş.

Keşke bir sonuç olsa hocam. 6 aydır aldığım şeyi kullanamadım adamakıllı.

Ve ek olarak fotoya bakarsanız RAM'lerde yamuk duruyor.
Hocam işlemci soğutucu ters takılmış sanırım, bende de aynı RAM ve soğutucudan var temas etme gibi bir durum yok. Soğutucuda AMD yazısı olan yer RAM'i yamultmuş gibi duruyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221202-231040_Fotoğraflar.png
    Screenshot_20221202-231040_Fotoğraflar.png
    891,9 KB · Görüntüleme: 55
Hocam işlemci soğutucu ters takılmış sanırım, bende de aynı RAM ve soğutucudan var temas etme gibi bir durum yok. Soğutucuda AMD yazısı olan yer RAM'i yamultmuş gibi duruyor.

Zaten ben onlara anakart veya RAM arızalı diye bariz bir şekilde diyorum. Kendi suçları ya hani yazılımsal diyor bana. En son kadına ben salak değilim bu defa halledin yoksa şikayet edeceğim dedim. Gelsin bu kez yine olmazsa THH'ya başvuracağım.

Demek istediğim bu zaten daha düzgün takınca anca sığıyor adam gelmiş çıkıntılı tarafı takmış.

Kullanırken ekran tüplü tv gibi oldu reset atınca masaüstünde bile fps düşüktü ve görev yöneticiye gelince normalde boşta 3.8 kullanır hep dikkat ederim. Birden 1.9 a düştü.

Hiç zaman kaybetmeyin, direkt başvurun hocam.

Geri
Yukarı