Vatan Bilgisayar indirimleri ne kadar etkili?

Abi şöyle söyleyeyim, Corsair Carbide 400r 750 W hafta içi 560 Tl iken haftasonu 470 Tl.
O halde çok iyiymiş. 90 lira indirim. Piyasada 510 liraya var. 40 lira da olsa güzel indirim.
Benim kuzenim Vatan'da çalışıyor ve hafta sonları indirim olduğunu söylüyor.

Bir de ben dün toplayacağım sisteme baktım ( Sepetim kısmından ) R9 290 ekran kartı 1100 tl civarındaydı. Ama bugün 1400 tl civarı olmuş.

Bence internetten sipariş etmek daha mantıklı çünkü CanSaribal arkadaşımızın dediği gibi bütün ram'ler internete özel.
Sanırım sistem toplayınca bir kez de vatana gidip orada toplamalı ve internetten almak gerekeni netten elden alması gerekeni elden almak daha mantıklı.

Benim açımdan baya etkili kullandığım pc bileşenlerini hafta içi netten seçip hesaplamasına bakıp ona göre bütçe ayırmıştım aynı ürünleri pazar günü sitesinden seçip fiyata baktığımda ise baya ucuzlamıştı böylece ayırdığım bütçenin altında kalınca 2. ssd bedavaya gelmiş gibi oldu :)

Peki internetten almak mı yoksa gidip yerinden almak mı ? Şu anda çok pis gaza geldim 3200 tl basıp alasım var sistemi. Haftasonuna kadar sabretmek mi gerek ?

Son düzenleme:
Ben netten sipariş verdim. Faturayı şirket üzerine kestirip teslimatın ofise gitmesi için ofiste toplayıp eve götürürüm diye, hafta içi olur hafta sonu olur indirim oranlarını takip et fiyat olarak kazançlı olduğunu hissettiğinde alırsın. Şansına dolarda düşerse süper olur :) vaktin olursa gidip almak daha iyi olur ama vaktin yoksa 1-2 gün beklerim dersen siparişte verebilirsin.

Dolar 2.09 şu anda :D onun da etkisi yok değil. Ben başlığı daha fazla kirletmeyeyim, edebimle topic açayım en güzeli.

Son düzenleme:
Hocam sizin 3200'e fena indirim yansır. Bence git mağazadan da fiyat çıkar. Hatta bir listesini al. İnternetten de bak. Öyle uçuk fiyat farkı olanları netten al. Ben sizin 400-500 lira indirim alabileceğinizi düşünüyorum.

Arkadaşlar Vatanda bazen çok absürt indirimler oluyor, onlardan 3 tanesine denk geldim ve kaçırmadım.
1.) Asus vh278hr monitör şu anda bile 2000 liranın üzerinde bir fiyata satılıyor % 25 indirimle ben ise 1600'e almıştım.
2.) Bana özel kart getirtmişti Vatan kasım ayında Asus gtx 780 ti. 2 tane aldığımda 3400 tl ödedim şimdi bile 3900-4000 lira.
3.) Cosmos pure kasa şimdi bile 1150 tl civarındayken ben yılbaşına yakın 1060 tl'ye almıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı