Vatan Bilgisayar Montaj Yapıyor mu?

Montajı kendimiz mi yapmalıyız yoksa vatana mı yaptırmalıyız?

• Vatan bilgisayar.

• Kendimiz yapmalıyız.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Arkadaşlar Vatan Bilgisayar montaj yapıyor mu? Montajda herhangi bir sıkıntı çıkıyor mu? Çünkü montaj yapmayı bilmeyenler var ve bende bilmiyorum. İlerde sistem toplamayı düşünüyorum ve bu yüzden bir sorun çıkar mı diye merak ediyorum. Pin veya herhangi bir parçayı kırar veya zarar veririm diye korkuyorum. Vatan da montaj yaptıranlar bilgi verir ise bizde bilgilenmiş oluruz.

Montaj yapıyor. Her mağazanın hizmeti aynı olmuyor, iyi olan da var, kötü olan da. Benim önerim kendiniz toplamanız. YouTube kanalımızda o kadar sistem toplama rehberi var, takıldığınız yerde konu açarak buraya da sorabilirsiniz.

Arkadaşlar Vatan Bilgisayar montaj yapıyor mu? Montajda herhangi bir sıkıntı çıkıyor mu? Çünkü montaj yapmayı bilmeyenler var ve bende bilmiyorum. İlerde sistem toplamayı düşünüyorum ve bu yüzden bir sorun çıkar mı diye merak ediyorum. Pin veya herhangi bir parçayı kırar veya zarar veririm diye korkuyorum. Vatan da montaj yaptıranlar bilgi verir ise bizde bilgilenmiş oluruz.
Bu soruyu bizzat kendim Vatan Bilgisayar'a sormuştum. Aldığım cevap ise mağazalarımızdan aldığınız her bilgisayar toplanarak size teslim edilir. İnternetten alırsanız bu hizmeti vermiyoruz. Tamamen aynısını yazamasamda aklımda kalanları yazdım.

Bu soruyu bizzat kendim Vatan Bilgisayar'a sormuştum. Aldığım cevap ise mağazalarımızdan aldığınız her bilgisayar toplanarak size teslim edilir. İnternetten alırsanız bu hizmeti vermiyoruz. Tamamen aynısını yazamasam da aklımda kalanları yazdım.
İnternetten alınırsa, fatura ile herhangi bir mağazada toplatabiliyor.

Arkadaşım Vatan Bilgisayar'dan sistemini topladı. Mağazada topladılar. Mağazada toplanmazsa parça garantisi vermediklerini söylemişler. Buna inandığımı pek söyleyemem. Sistemi eve getirir getirmez mağazaya tekrar gitmek zorunda kaldı. Bağlantıları düzgün yapmadıkları için sabit diski ve optik sürücüsü çalışmıyordu. Bunları takmak kolay işler fakat arkadaşımın gözünü garanti ile korkuttukları için mağazaya gitmiş. Başka montaj hatalarından dolayı 2 sefer daha gittiğini söylemişti.
Bana kalırsa ben montajı kendi evimde yaparım. Hataları minimuma indirmek bir yana, bu işten zevk de alırım.

Montaj yapıyor. Her mağazanın hizmeti aynı olmuyor, iyi olan da var, kötü olan da. Benim önerim kendiniz toplamanız. YouTube kanalımızda o kadar sistem toplama rehberi var, takıldığınız yerde konu açarak buraya da sorabilirsiniz.

Belirttiğiniz iyi oldu gerçekten. Bir şey sormak istiyorum, bilgisayarı alıp montajını kendimiz yaptıktan sonraki süreç için, örneğin BIOS ayarlarını, Windows kurulumunu da aynı şekilde sadece videolu rehberlerinizi izleyerek sorunsuz bir şekilde benim gibi tecrübesiz kişiler de yapabilir mi?
Biraz da ondan korkuyorum açıkcası.

Belirttiğiniz iyi oldu gerçekten. Bir şey sormak istiyorum, bilgisayarı alıp montajını kendimiz yaptıktan sonraki süreç için, örneğin BIOS ayarlarını, Windows kurulumunu da aynı şekilde sadece videolu rehberlerinizi izleyerek sorunsuz bir şekilde benim gibi tecrübesiz kişiler de yapabilir mi?
Biraz da ondan korkuyorum açıkcası.
Rehberler zaten tecrübesiz kişiler için var :)

Evet, ancak anlatılamayan küçük ayrıntılar bile "Ya problem çıkarsa!" şeklinde düşünmeme neden oluyor, her neyse teşekkürler cevabınız için, en azından daha emin oldum teşekkürler.

Aynı düşünce bende de var ne yazık ki :) Haziran ayında ben de bir bilgisayar toplayacağım. Vatan bilgisayardan toplatacağım bende fakat bilgisayar toplanırken başlarında beklemekte fayda var :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı