Vatan Bilgisayar saçmalığı

Gökdeniz Özkan

Centipat
Arkadaşlar merhaba, 1 ay önce Vatan Bilgisayar internet sitesinden ASUS TUF B450 anakart almıştım sistem sürekli donduğu için anakartı ASUS servisine yolladım ve RAM slotlarının arızalı olduğunu ve değişim kararı çıktığını söylediler. Bugün elime değişim raporu ulaştı ancak malum virüs nedeni ile tüm mağazalar kapalı gidip değişim yapamıyorum. Zaten bulunduğum bölgede mağazaları yok. Vatan Bilgisayar müşteri hizmetlerini aradım nasıl halledebiliriz diye kargo ile fatura ve raporu gönderebiliceğimi söyledim fakat genel merkez çok yoğun olduğu için yapamayacaklarını mağazaların açılmasını beklememi söylediler fakat bekleyecek vaktim yok bilgisayara acil ihtiyacım var. Bu durumda ne yapmam gerekiyor.

Aldığın yerle hiç uğraşma. Direkt ASUS firmasıyla konuş Vatan Bilgisayar'ın durumunla ilgilenmediğini anlat. ASUS Türkiye yardımcı olmazsa yurtdışı ASUS'a Türkiye distribütörünü şikayet eden mail gönder.

İade ederek paranı geri almaya çalış. Direkt yeni anakart alırsın.

Parayı da vermiyorlar merak etme.

Aldığın yerle hiç uğraşma. Direkt ASUS firmasıyla konuş Vatan Bilgisayar'ın durumunla ilgilenmediğini anlat. ASUS Türkiye yardımcı olmazsa yurtdışı ASUS'a Türkiye distribütörünü şikayet eden mail gönder.

Aynı durum bana da oldu ASUS TR ile konuştum. Kimlik resmi fatura fotoğrafı olsun gönderdim. ASUS bu konu hakkında bir şey yapamayacağını söyledi. ASUS'un kendi merkezine şikayet edersek bir sonuç alabilir miyiz emin değilim denemek lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parayı da vermiyorlar merak etme.

Aynı durum bana da oldu ASUS TR ile konuştum. Kimlik resmi fotura fotoğrafı olsun gönderdim ASUS bu konu hakkında bir şey yapamayacağını söyledi. ASUS'un kendi merkezine şikayet edersek bir sonuç alabilir miyiz emin değilim denemek lazım.

Benim arkadaşım yurt dışı Logitech'le iletişime geçti. Firma yaşananlardan dolayı özür dileyerek yeni ürünü direkt kendileri gönderdi. Bozuk olan ürünü istemediler bile 🙂

Benim arkadaşım yurt dışı Logitech'le iletişime geçti. Firma yaşananlardan dolayı özür dileyerek yeni ürünü direkt kendileri gönderdi. Bozuk olan ürünü istemediler bile 🙂

Benim arkadaş 40 gündür bekliyor :D
Not: Kesinlikle onun bilgisayarından yararlanıyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. ASUS'un USA merkezine bir mail atacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı