Vatan Bilgisayar Ürünün fiyatını kasada değiştirdi

barbarbar338

Centipat
Kek günü
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 13500H
GPU: NVIDIA RTX 4050
RAM: 2x8GB DDR4 3200Mhz
Meslek
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Daha şimdi Vatan Bilgisayar'dan çıktım, hemen bu postu yazıyorum. Şu an piyasa fiyatı yaklaşık 22-25bin TL olan Samsung Galaxy Tab S8 Ultra cihazı Vatan Bilgisayar mağazada 18bin TL bir fiyata satılıyordu. Ürünü almaya karar verdim ödemeye geçeceğim ve bunu fark eden Vatan Bilgisayar ürünün fiyatını anında değiştirip o fiyata satmaya çalıştı.

Cihazı her ne kadar piyasa değerinden ucuza almak istesem de bir müşterinin elindeki anlaşılmış ürüne sonradan zam yapmak büyük ayıptır. O an fiyatını nasıl anlaştıysanız fiyat öyle kalır. Vatan Bilgisayar'ı çok severdim ancak bu yaptıkları büyük ayıp oldu. Sizinle paylaşmak istedim.

Daha şimdi Vatan Bilgisayar'dan çıktım, hemen bu postu yazıyorum. Şu an piyasa fiyatı yaklaşık 22-25bin TL olan Samsung Galaxy Tab S8 Ultra cihazı Vatan Bilgisayar mağazada 18bin TL bir fiyata satılıyordu. Ürünü almaya karar verdim ödemeye geçeceğim ve bunu fark eden Vatan Bilgisayar ürünün fiyatını anında değiştirip o fiyata satmaya çalıştı.

Cihazı her ne kadar piyasa değerinden ucuza almak istesem de bir müşterinin elindeki anlaşılmış ürüne sonradan zam yapmak büyük ayıptır. O an fiyatını nasıl anlaştıysanız fiyat öyle kalır. Vatan Bilgisayar'ı çok severdim ancak bu yaptıkları büyük ayıp oldu. Sizinle paylaşmak istedim.
Suç bu zaten. Etiket dışında fiyat alamaz.

Müşterinin aldığı ürünün etiket fiyatından farklı bir değere kasada satışı yapılması halinde müşteri için avantajlı olan fiyat geçerlidir. Yani siz X fiyata gördünüz ve almaya karar verdiniz ve bu fiyat bir şekilde Y'ye döndüyse ve Y fiyatı X'ten fazla ise sizin X fiyatına tüketici olarak hakkınız vardır.

Etiketi değiştirmeyi de unutuyorlar bazen, kasada barkodu okutunca ana merkezden sisteme hangi fiyat girildiyse o çıkıyor. Ancak indirimi vardı da, aradaki farkı çalışan kendisi ceplemek için mi böyle yaptı bilinmez.

Müşterinin aldığı ürünün etiket fiyatından farklı bir değere kasada satışı yapılması halinde müşteri için avantajlı olan fiyat geçerlidir. Yani siz X fiyata gördünüz ve almaya karar verdiniz ve bu fiyat bir şekilde Y'ye döndüyse ve y fiyatı X'ten fazla ise sizin X fiyatına tüketici olarak hakkınız vardır.

Benim başımada gelmişti. Videoya çekip CİMER'e şikayet edeceğim deyince hemen eski fiyattan aldılar.

Kasada fiyat değişikliği yapıldığını düşünmüyorum. Büyük ihtimalle her gün gelen zamlardan dolayı etiket değişikliği yapılmayı unutmuşlardır. Kanun alıcı lehine olan fiyattan işlem yapılır diyor ama firma buna uymak zorunda değil. Eğer firmanın sana yaptığı şeyi kanıtlayabilirsen firma para cezası alır(500 TL falandı sanırım). Uğraşmak istiyorsan uğraşabilirsin ama bir şey çıkmaz...

Etiketi değiştirmeyi de unutuyorlar bazen, kasada barkodu okutunca ana merkezden sisteme hangi fiyat girildiyse o çıkıyor. Ancak indirimi vardı da, aradaki farkı çalışan kendisi ceplemek için mi böyle yaptı bilinmez.

Satıcı değiştirseydi. Dolar kuru artınca milisaniyesinde etiket değiştirenler bunu mu değiştiremeyecek.

Geri
Yukarı