Vatan Bilgisayar ve Asus Mağduriyeti

Jacckhal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
2014 Nisan ayına Vatan bilgisayardan almış olduğum Asus Rampage IV Balck Edition anakartım 2015 Mayıs ayında arızalandı ve asus servise gönderdim.
Ancak Asus teknik servis 5 ay sonra tamiri yapılamayan anakart yerine bana değişim ve iade raporu düzenledi. Vatan bilgisayar bana anakartı aldığım ilk gün ki fiyat olan 1258 tl fatura üzerinden iade kuponu verecekmiş.
Aynı anakartın şimdiki değeri 1757 Tl ama bana verilecek olan iade 1258, var mı böyle adalet? Böyle garanti mi olur? Asus gibi bir dünya markası müşteriyi nasıl mağdur ediyor görün. Vatan bilgisayar da aynı şekilde.
Kesinlikle Asus almanızı önermem. Asus Türkiye kesinlikle ürün yerine aynı ürünü göndermiyor. Tüketici kanunu böyleymiş. Şimdi ortada kaldım. İade edecekleri paraya aynı ürünü alamıyorum. Kaç versiyon altını alacağız?

Arkadaşlar lütfen bana destek verin. Mağduriyetimi giderelim. Şikayet sayfasına yorum yapalım.
Yarın bir başka arkadaş mağdur olmasın. Ya aynı üründen versinler ya da aynı ürünün bugün ki değerini versinler. Garanti bu anlama gelmiyor mu?
Asus Aldığıma Pişman Ettiniz. Başlıklı Şikayet
Vatan Bilgisayar Almış Olduğum Ana Kart Sorunu Hakkında! Başlıklı Şikayet

vatan.PNG
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
40 gün sonra yenisini veriliyo diye biliyorum kanun mu ne öyleydi ? Bi haklarını araştır istersen belki bir şey vardır.

Teşekkürler weriona arkadaşım.
Torment arkadaş evet faturada ne yazıyorsa onu ödeyecekler ancak fatura üzerinden bir yıl geçti.
Aynı fiyata ne aynı anakartı alabiliyorum ne de eşdeğeri bir kart alabiliyorum.
Yani her şekilde mağdur ediyorlar. Lütfen destek verin ve şikayet linklerine tıklayarak şikayete yorum yapın.
Şimdiden teşekkürler.
Asus Aldığıma Pişman Ettiniz. Başlıklı Şikayet
Vatan Bilgisayar Almış Olduğum Ana Kart Sorunu Hakkında! Başlıklı Şikayet

Bu Vatan Bilgisayar' a özgü bir durum değil. Diğer firmalarda aynı tutumu sergilemek durumunda. Bu Vatan bilgisayar'dan çok Asus'a özgü bir durum olabilir. Umarım sorunun çözülür.

Ben maximus hero anakartı garantiden değiştirdim fakat bana hem iade hemde değişim formu verdiler vatanbilgisayar ? Asus tarafından düzenlenmiş bir şekilde...

Tama bana da aynı şekilde iade ve değişim raporu verdiler ancak stoklarda aynı üründen bulunmadığı için fatura bedelinde kupon vereceklermiş. O paraya aynı ürünü alamıyorum 500 Tl civarında fark var. Garanti ne anlama geliyor.

Tama bana da aynı şekilde iade ve değişim raporu verdiler ancak stoklarda aynı üründen bulunmadığı için fatura bedelinde kupon vereceklermiş. O paraya aynı ürünü alamıyorum 500 Tl civarında fark var. Garanti ne anlama geliyor.

Hocam kesinlikle parayı almayın Asus'u arayıp durumu bildirdiniz mi ? Asus temin edebilir bir şekilde sakın kabul etmeyin. Bu arada 5 ay mı beklediniz garanti sürecini ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı