Vatan Computer olumsuz alışveriş deneyimi

Soraka Kajmer

Hectopat
Makaleler
8
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhaba öncelikle başlığı görünce bir anda şaşırıyoruz ben de yasadigim olayı pek anlamlandirmis değilim.

1 hafta önce Apex 7 klavye için webden aramalar yaptım. İlk olarak N11'de jetklik diye bir mağazanın diğer mağazalara göre daha uygun olmasi dikkatimi çekti ve oradan sipariş verdim. Mağaza bana pek güven vermediği icin iptal ettim ve 10 dakikada ücret iadesi hesabıma yansıdı. Sonra Vatan Computer hem güvenilir hem de yakın olduğundan internetten sipariş verip mağazadan alma seçeneğini seçtim.

Sonrasinda kart olarak yanlış karttan ödeme yaptığım için siparişimi iptal ettim. Normalde iadenin maximum 1 saate hesabıma yansıyacağını düşündüm ama olay öyle değilmiş. En geç 5 iş günü içerisinde hesaba yansıyormus. Bugün de 5. günü ve herhangi bir hareket yok sadece aciliyetinizi bildirdik en kısa sürede yansıyacak tarzi geçiştirmeler yapılıyor. En son müşteri hizmetlerini arayıp en geç ne zaman yatacağını iade işleminin bu kadar uzun sürmesinin saçmalık olduğunu söyledim kendileri de bana bu sefer maximum 10 iş gününde hesabima yatacağını söylediler.

Delirmemek elde değil, sanki bankaya yatırım yapıyoruz. Tamamen rezalet, müşteri memnuniyeti açısından sıfır bir firma. Daha da alışveriş yapacağımı sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Klasik Vatan Computer.
2. Nasıl yanlış karttan ödediniz? Hiç mi dikkat etmediniz bilgileri girerken?

Provisyona takılmışsın, Vatan'ın kabahati değil bu. Provizyon tamamen şans işidir Vatan'da 10 dakikada iadenin yansıtılıp, N11'de günlerce bekleme de yaşanabilirdi.

Bankacılık sisteminin insafına bağlısın online işlemlerde.

En geç 5 iş günü içerisinde hesaba yansıyormus.

Yansıyormuş? Bunu size onlar mı söyledi? Zira 10 iş günü:

1704709763178.png

En son müşteri hizmetlerini arayıp en geç ne zaman yatacağını iade işleminin bu kadar uzun sürmesinin saçmalık olduğunu söyledim kendileri de bana bu sefer maximum 10 iş gününde hesabima yatacağını söylediler.

Dedikleri doğru yani, bir problem yok.

Kartla yapılan ödemelerde iadeler bankadan bankaya farklılık gösteriyor yalnız. Bu iade süreleri de bankaların kendi internet sayfasında yazıyor. Vatan Computer şu an iade işlemi başlatsa bankanın belirlediği süreden önce hesabınıza yansımaz. Ha ama siz ücret iadesi değil de Vatan'ın iptal sürecinden yakınıyorsanız ona yorum yapamam, haklısınız.

Jetklik'den farklı farklı alışveriş siteleri üzerinden çok defa alışveriş yaptım daha önce. Problem yaşamadım. Steelseries ürünlerini satıyorlar genelde. Keşke Jetklik ile ilgili ufak bi google araştırması yapsaydınız. Belki iade etmezdiniz. Vatan Bilgisayar'dan ziyade sizden kaynaklı biraz panik biraz da sabırsızlık gibi yorumladım. Geçmiş olsun.

Hocam yanlış anlamayın, Everest güç kaynağı kullanan birinin "bende sorunsuz çalışıyor" demesiyle sizin "Vatan müşteri memnuniyeti sıfır" demeniz aynı mantık. Vatan'ın kendi iade maddesinde zaten 10 gün yazıyor ve Vatan para iade işlemini girse dahi banka "Bekleyen provizyon" olarak bekletiyor. Biraz daha sakin olmanız lazım. :)

Yansıyormuş? Bunu size onlar mı söyledi? Zira 10 iş günü:

Eki Görüntüle 2078171

Dedikleri doğru yani, bir problem yok.

Kendileri sorum uzerine bu cevabi verdiler.

Kartla yapılan ödemelerde iadeler bankadan bankaya farklılık gösteriyor yalnız. Bu iade süreleri de bankaların kendi internet sayfasında yazıyor. Vatan Computer şu an iade işlemi başlatsa bankanın belirlediği süreden önce hesabınıza yansımaz. Ha ama siz ücret iadesi değil de Vatan'ın iptal sürecinden yakınıyorsanız ona yorum yapamam, haklısınız.

İptal sürecinden yakıyorum evet. Kendilerini aradığımda bankanıza bağlı diye herhangi bir kelime söylemediler zaten kendilerinin yaptığı süreç olduğunu soylemislerdi.
Ustam yanlış anlamayın, Everest güç kaynağı kullanan birinin "bende sorunsuz çalışıyor" demesiyle sizin "Vatan müşteri memnuniyeti sıfır" demeniz aynı mantık. Vatan'ın kendi iade maddesinde zaten 10 gün yazıyor ve Vatan para iade işlemini girse dahi banka "Bekleyen provizyon" olarak bekletiyor. Biraz daha sakin olmanız lazım. :)
Hayır zaten ilk sorusumda 3/5 iş günü sonradan 10 güne çıkması moral bozucu. Doğum günü hediyesi olarak planlıyordum o yüzden.

Jetklik'den farklı farklı alışveriş siteleri üzerinden çok defa alışveriş yaptım daha önce. Problem yaşamadım. SteelSeries ürünlerini satıyorlar genelde. Keşke jetklik ile ilgili ufak bir Google araştırması yapsaydınız. Belki iade etmezdiniz. Vatan Bilgisayar'dan ziyade sizden kaynaklı biraz panik biraz da sabırsızlık gibi yorumladım. Geçmiş olsun.

Hocam biraz araştırınca kimisinde bozuk ürün kimisinde ürünü geri almama falan filan mevzuları yaşanınca en azından daha köklü bir firmadan almak mantıklı geldi.
1. Klasik Vatan Computer.
2. Nasıl yanlış karttan ödediniz? Hiç mi dikkat etmediniz bilgileri girerken?
Önceki alışverişimden kayıtlı olarak varmış dikkatimi çekmedi o yüzden.

Provisyona takılmışsın, Vatan'ın kabahati değil bu. Provizyon tamamen şans işidir Vatan'da 10 dakikada iadenin yansıtılıp, N11'de günlerce bekleme de yaşanabilirdi.

Bankacılık sisteminin insafına bağlısın Online işlemlerde.

Bankayı aradım, provizyonda bekletilme gibi bir durumun olmadığını satıcı firma ile ilgili olduğu söylendi. Bilginize.

Vugüne kadar hiçbir işlemimde provizyona düşme olayı da yaşamadım.

İade işlemi hakkında herhangi bir adım atılmamış.

ek olarak :
1704787960142.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-01-08-13-44-22-220_com.whatsapp-edit.jpg
    Screenshot_2024-01-08-13-44-22-220_com.whatsapp-edit.jpg
    60,5 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı