Vatan sağolsun saçmalığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çanakkale savaşında şehit vermek zorundaydık, vatan için birileri ölmek zorundadır gibi yazmışsın. Hayır, doğru yönetilseydik, doğru zamanda doğru politikalar izlenseydi bu noktaya gelinmezdi. Tarihe savaşın kapımıza dayandığı noktadan ibaretmii gibi bakamazsın. Yurtta sulh, cihanda sulh sözünü söyleyen insan ile, ben size savaşmayi degil ölmeyi emrediyorum diyen insan ayni insan. Sen yalnızca "ölme" kismini güzelleyip diğer kısmi gözardi edemezsin.

Bu topraklarda cephede savaşıp ölen asker kadar, cephe gerisinde ona destek olan insanların da, cepheye erzak taşıyan kadının da hakkı var. Vatan savunmak demek, gözünü kapatıp kulaklarını tıkayıp ölüme koşmaktan ibaret degil. İnsanlarin bilinçli bir şekilde olayları analiz etmesi gerekiyor. Yoksa cennetten tapu vaadiyle Vatikan'dan Istanbul'a hacli seferi yapan ortaçağ haçlısından pek farkımız kalmıyor.
Demek istediklerim bunlar. @bitwise şu kestiğim yerlerde sonuna kadar haklı. Üşenmedim düzelttim.
Körü körüne milliyetçilik yapmaya devam edin. Devlete sizin gibiler lazım.

Son düzenleme:
Propagandayla zehirlenmedikleri sürece kitleler asla savaş düşkünü değildirler. Kaynak : Albert Einstein Sözleri Albert Einstein Sözleri

Hala anlayamadınız değil mi? Önemli olan haklı ya da haksız olmak değil. Kavganın kazananı yoktur. Ya kaybedersiniz ya da daha çok kaybedersiniz. Önemli olan kalp kırmamak. Önemli olan yargılamadan,karşılıksız sevebilmek ve iyilik yapabilmek. Haklı bile olunsa özür dileyecek kadar asil olmak,bilge olmaktır. Egonuzu kontrol edemediğiniz sürece, O sizi kontrol etmeye devam edecek. Böyle olduğu sürece tüm dünya sizin bile olsa asla mutlu olamazsınız. Kaynak : Albert Einstein Sözleri Albert Einstein Sözleri

Savaşsız bir dünyanın mimarları Askerlik hizmetini reddeden gençler olacaktır. Kaynak : Albert Einstein Sözleri Albert Einstein Sözleri

İnsanlar kendileri karşı çıkmadıkça, hiçbir şey savaşları ortadan kaldıramaz. Kaynak : Albert Einstein Sözleri Albert Einstein Sözleri

• İnsan savaş gibi inanmadığı bir şey için acı çekeceğine, barış gibi inandığı bir dava uğruna ölse daha iyi değil mi.

@SpermMan Bundan sonra konu açarken "Anlatmak istediğini eksiksiz ve net bir şekilde anlatmanı" özellikle rica ediyorum. Başta farklı sonradan farklı konuşup "Beni yanlış anladığınız" demek ortalığı karıştırıyor anca. Başta doğru konuşsan bunlar olmayacak halbuki, yanlış anlaşılmayacaktın.

Beni iktidar yalakası yerine koyanlar bile olmuş, beğeni kasıyorsun diyenler mi dersin, neler neler :)
Dünya denen gezegende savaşlar hiçbir zaman bitmeyecek, insanoğlu dünyaya geldi geleli savaşan bir varlık. Savaşların azaldığı dönemler bile; Daha büyük savaşların hazırlığının yapıldığı dönemlerdir aslında.

Ben yalnızca; Vatan denen kavramın her şeyden önce geldiğine inanan bir insanım. Türklerin, bağımsız olmadan yaşayamayacak bir millet olduğunu söyleyen bir insanım. Siyasilerin - zenginlerin oğulları yerine neden hep fakirlerin - halktan insanların şehit olduğunu soran ilk insan benim, konu başına dönebilirsiniz. Bu yüzden gereksiz tartışmanın hiçbir anlamı yok, bu tartışmanın galibi de yok.

Seyit Onbaşı ve Eşref Kuşçubaşı gibi kişileri ne çabuk unuttunuz.

Oy verdiğin adamlar neden bununla ilgili çalışma yapmıyorlar?
Zengin de yapmalı diyorsun. Hani hangisi yapıyor? Herkes diyor yapmalı- yapmalı diye ama boş. Ağzı olan konuşuyor. Bana kiminle savaş halinde olduğumuzu söyle.

Konu benim kime oy verdiğim değil. Belki benim oy verdiğim adamlar çalışma yapabilecek yetkiye sahip değil? Veya yapmış? Ya da yapıyor? Bunlar konu ile alakasız şeyler.

Burada şehit olan evlatlarımıza üzülüyoruz dense anlarım ama gelip de bunu "saçmalık" olarak değerlendirmek yanlış. Kimse ölmek, can vermek istemez. Kimse durduk yere savaşmak, kan dökmek istemez. Şu an terör örgütleri ile çatışma halindeyiz ve bu yıllardır başımızda kanayan bir yara. Çatışma saflarına illaki birimiz gideceğiz. Sen, ben, Ali, Mehmet... Savaş yok diyorsun ama savaş sistemi zaten eskisi gibi cephe savaşı olmayı geçeli yıllar oldu. Artık psikolojik savaş var, vur-kaç var, terör var. Sen devlet olarak, sınırlarına asker, silah yığmazsan orası otoban olur.

Evet bir tek şehitle vatan kurtulmayacak fakat o şehit te onun için çarpışmaya gitmiyor. Bir pitonu ancak bir karınca ordusu bitirir. Ortada bir piton yok diyebilirsin ama çağdaş ve güçlü hiçbir ülke askerine, ordusuna kepenk indiremez. Her zaman hazır olmalıdırlar.

Arkadaşlar, adamın dediği net ve haklı. Diyor ki vatan sensin, vatan benim ve ailelerimizdir. Siyasetçilerin ikiyüzlü ve çıkar amaçlı hareketlerinin vebali neden halka patlıyor? Burda ileri geri konuşanlar arkadaşımızı tehdit edercesine üslup takınan klavye delikanlıları babaları ve ya evlatları şehit olunca da böyle ''tarih öğren de gel'' vs. cehalet kokan yorumlar yapabilecek mi?

Vatan'a canim feda. Devlet ile Vatan arasindaki farki ögrenmek lazim lakin.

Azerbeycanın bi dakka yalnız Türk dünyasının şehiti Mübariz İbrahimov şehit olacağını bile bile yine de 1Km mayın döşeli araziyi geçerek ermeni karakoluna baskın yaptı. O zaman düşündüğü tek şey ise ermeni şerefsizlerinin bize yaptıklarının intikamını almaktı. Biz Karabağ savaşında ne kadar kadın, gelin, yaşlı insan şehit verdik biliyormusun? Ne kadar Kızımıza tecavüz edildi, Namuslarına göz dikildi biliyormusun?
O yüzden Biz Azerbeycan Türkleri çok öfkeliyiz. Biz savaşırken zenginler istediği gibi yaşayacakmı, Tamam Yaşasın.
Hiç olmazsa biz şerefimizle şehit olarak ölücez. Onlar ise bir şerefsiz olarak geberecekler!!!
O zaman diyicez ki, teki vatan sağolsun!!!

Atalarımız yüzlerce yıldır bu uğurda can veriyor. Bizler hala bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak bu atalarımızın daha doğrusu şehitlerimiz sayesinde. Kurtuluş savaşında nasıl şehitlerimiz askerlerimiz bu toprakları koruduysa şimdide aynı şekilde koruyorlar. Yani illa bir savaş olması gerekmez şehit vermek için. Adamlar 30 40 yıldır kendi devletimizi kuracağız diye terör yapıyorlar. Şimdi senin dediğine bakarsak adamlar gelsin doğumuzda kendi devletlerini kursun batımızda yunanlar olsun. Bu böyle olmaz. Sen sırf yakınında şehitin olduğu için böyle yazıyorsan şehidinin kemikleri sızlar. Bizlerin bilmediği bu vatan uğruna canını veren binlerce insanımız var.
Atalarımız bu toprakları kanlarını dökerek vatan yaptılar bizim görevimiz bu vatanı milleti müdafa etmektir gerekirse kan dökeriz ama vatanımızı vermeyiz. Bu size yanlış gelebilir sizin görüşünüz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı