Vatan sağolsun saçmalığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konunun tamamını okumadım, okumayacağım da.
Önce bir kendine gel sen!
Sen cidden bir asker çocuğu olarak mı bunları yazıyorsun?
Evde oturduğun yerden: "Amaaaan, ben vatan için şehit olsam ne olacak" demek kolay tabii.
Aynısını 103 yıl önce, Çanakkale'de denilseydi ne olacaktı biliyor musun sen?
Kendine gel kendine!

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda.
Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Öncelikle bu konu siyasete bağlanmasın. Normal bir şekilde şu konuyu tartışalım.
Büyük ihtimal linç yiyeceğim ama neyse.
Öncelikle kendi görüşüm vatan sağolsun sözünün sonuna kadar saçma oluşudur. 19-20 yaşındaki gençler veya benim babam gibi rütbeli askerler oraya vatanını korumaya (hem de başka bir ülke ile savaşımız falan da yok saçma sapan yaklaşık 40 -yazı ile KIRK- yıldır hala nasıl hayatta kalmış bilmediğim ve nasıl ortadan kaldırıl(a)mamış bilemediğim bir örgüt için) gidiyor. Ölmeye değil değil mi? Yani sırf yaşadığı vatanı için 30-40 yıllık yaşamından, ailesinden, çocuğundan vazgeçiyor. Sırf vatan için. Ne yani o ölünce vatan kurtuluyor mu? Ya da o ölmese vatan yıkılacak mı veya ölüsü sağ haline göre daha mı yararlı oluyor vatan için? Vatanı ölenler mi vatan yapıyor yoksa üstünde yaşayan insanlar mı? Çooook fazla yazacak şeyim var fakat konu ilerledikçe ve sizin fikrinizi duyunca yazacağım.
Eğer biz millet olarak kendimizi korumasaydık zamanında İngiltere, Fransa gibi ülkelerin sömürdügü milletler gibi olabilirdik ve bizi köle olarak kullanırlardı. Baskıyla dillerini vs. uygularlardı. Eğer şuan ülkemizde rahat geziyorsak ve yaşıyorsak vatanını koruyan askerlerimize ve şehitlerimize borçluyuz.

Öncelikle bu konu siyasete bağlanmasın. Normal bir şekilde şu konuyu tartışalım.
Büyük ihtimal linç yiyeceğim ama neyse.
Öncelikle kendi görüşüm vatan sağolsun sözünün sonuna kadar saçma oluşudur. 19-20 yaşındaki gençler veya benim babam gibi rütbeli askerler oraya vatanını korumaya (hem de başka bir ülke ile savaşımız falan da yok saçma sapan yaklaşık 40 -yazı ile KIRK- yıldır hala nasıl hayatta kalmış bilmediğim ve nasıl ortadan kaldırıl(a)mamış bilemediğim bir örgüt için) gidiyor. Ölmeye değil değil mi? Yani sırf yaşadığı vatanı için 30-40 yıllık yaşamından, ailesinden, çocuğundan vazgeçiyor. Sırf vatan için. Ne yani o ölünce vatan kurtuluyor mu? Ya da o ölmese vatan yıkılacak mı veya ölüsü sağ haline göre daha mı yararlı oluyor vatan için? Vatanı ölenler mi vatan yapıyor yoksa üstünde yaşayan insanlar mı? Çooook fazla yazacak şeyim var fakat konu ilerledikçe ve sizin fikrinizi duyunca yazacağım.
Kerdeşim sen ne çeşit bir insansın anlamadım burdaki amaç vatanın için canını feda edebilmektir sonunu bile düşünmemektir. Benim ailem var falan var dersen bu ülkeyi kimse koruyamaz zaten.

Konuyu tam olarak okumadan cevap yapmamanızı diliyorum.

Kusura bakma demicem kusura bak bi zahmet... Böyle sığ görüşlü olmanı az da olsa anlıyorum. Sana kitap okumanı öneririm. Vatan sadece asker olarak kurtarılmıyor.
Benim askerlik yaptığım taburda 500 tane askerin tahmini 150 tanesi pkk sempatizani vatan haini. . Üyap'tan neler neler bulduk. Adam koğuşta devleti s******* bayrağı ******** neler neler diyodu hepsini haşat ettik vatan severlerle. Bu dediklerimin ucu çok açık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı