VDSL2 323 metrede alınabilecek hız değeri

Arda Bülbül

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, şu anda TurkNet kullanıyorum ancak 1 ay öncesinde bölgeme fiber çekilip saha dolapları değiştirildi. Değiştirilmeden önce yapa altyapısı üzerinden 50/8 hizmeti alıyordum ve memnundum. Ancak fiber çekilip dolaplar aktif olduktan sonra ne olduysa hızım yarıya düştü. Yaklaşık 1 aydır da arıza kaydı aracılığıyla görüşüyorum ancak bizden yana problem yok deyip işi tt'ye atıyorlar. Tt'de eve gelip ölçüm yapıyor bizden yana sıkıntı yok diyor. Artık gına geldi 1 aydır bir çözüm bulamadılar. Bende Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum kartal (özellikle yakacık) bölgesinde kullananlar varsa memnuniyet durumu yazarlarsa çok sevinirim. Çeşitli sitelerde sorgulama yaptığımda 55Mbit hız çıkıyor. Lakin NetSpeed Facebook sayfasına attığımda ise 35 Mbit hız, mesafe olarak da 323 metre yanıtını aldım. Sorum şu 323 metrede VDSL2 altyapısı ile tahmini kaç hız alabilirim? İnternetten izlediğim videolarda maksimum 45 Mbit demesine rağmen 75 stabil alanlar var. Teşekkürler.
Konu günceldir arkadaşlar. (Belki yasak olabilir bilmiyorum ancak üstünden 3 saat geçtiği için yeniliyorum.)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı