VDSL2 mi Fiber mi?

msvgn

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Şuan TT VDSL2 altyapısından 100 Mbps hızda internet kullanıyorum. Superonline'ın sitemize fiber altyapı getirdiğini gördüm. SoL altyapısından Vodafone'un 99 Mbps paketine geçme fikri aklıma takıldı. Arada 26₺ gibi bir fiyat farkı var. Sizce değer mi?

Kesinlikle Fiber ama Superonline Fiber, diğer servis sağlayıcıları pek tavsiye etmiyorum. Özellikle verdikleri hizmet ve sorun olduğunda yardımcı olmaları dahil. 3 senedir 100Mbps hız ile sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Hayır değmez. Fiber daha iyi bir teknoloji ancak önemli olan aldığınız paket. Siz zaten 100 Mbps internet kullanıyorsunuz sizi fibere geçireceğiz ayağına daha da kötü internet verebilirler. Sonra yok şöyle oldu böyle oldu deyip dururlar. Riske girmeye hiç gerek yok internet hızınız gayet iyi. Gerçekten bu hızı alıyorsanız tabii.

İndirme hızı ve yükleme hızı farkını göz önüne alarak kararınızı verin. Superonline Fiber yükleme hızı konusunda daha iyi. Buna ihtiyacınız varsa geçebilirsiniz.

Hocam VDSL ile değerleriniz çok güzel. Demek ki altyapınız sağlam. Gerek yok hocam problem yaşarsanız geçin.

Herkese cevapları için çok teşekkür ederim.

Kesinlikle Fiber ama Superonline Fiber, diğer servis sağlayıcıları pek tavsiye etmiyorum. Özellikle verdikleri hizmet ve sorun olduğunda yardımcı olmaları dahil. 3 senedir 100Mbps hız ile sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Hocam Superonline'daki Uçuran Paket ile Vodafone'daki 99 Mbps'lik paket arasında gidip geliyorum. Siz hangisini önerirsiniz?

Hocam Superonline'daki Uçuran Paket ile Vodafone'daki 99 Mbps'lik paket arasında gidip geliyorum. Siz hangisini önerirsiniz?

Hizmet olarak baktığımda Turkcell, sorunsuz bir şekilde 20-25Mbps net hız ve 100Mbps olduğunda da 90-100 arası net hız alırsınız. Eğer bir sorun olursa modemdendir müşteri hizmetlerini ararsıınız gelir değiştirirler. Durumunuz varsa Turkcellilere ve yeni Superonline müşterilerine özel, 100Mbps 150 lira ona da geçebilirsiniz.

Geri
Yukarı