Altyapı VDSL2 mi?

nevale31

Hectopat
Yer
Saratov
2.PNG

Saha dolabına 122 metre diyor, saha dolabı aşağıda ki ise 9 metre ileride.

123.PNG

12.PNG

Extranet galiba bu, bu sonucu verdi.

23.PNG

Turknet bunu diyor, 79 nerede 35 nerede.

5.PNG

TurkTelekom ADSL var diyor.

Saha dolabı var, turuncu fiber kablolar döşendi. Hatta bir kaç gün önce internetim kesildi, kesilme sebebi ise yanlış port yüzündenmiş. Takan elemanlar yanlış port'a takmış ve 2 gün internetsiz kaldık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 618403

Eki Görüntüle 618408
Eki Görüntüle 618410

Eki Görüntüle 618411

TürkNet bunu diyor, 79 nerede 35 nerede.

Eki Görüntüle 618413

Türk Telekom ADSL var diyor.

Saha dolabı var, turuncu fiber kablolar döşendi. Hatta birkaç gün önce internetim kesildi, kesilme sebebi ise yanlış port yüzündenmiş. Takan elemanlar yanlış Port'a takmış ve 2 gün internetsiz kaldık.

TürkNet'e aşağı inersen 10 TL farkla mesela 50 Mbps alabilirsin diyor. Banada 35 çıkıyor.

Hocam sizin resim attığınız pano ve santral farklı yerler. Altyapı VDSL doğru. 79 Mbps hız illaki alacağınız hız değil zaten. Panolar arası fiber kablo döşenebilir. Size yine ADSL/VDSL olarak verilebilir. Farklı yerlerden sorgulama yapabilirsiniz.

Sorguladığım ill site hangisi. Evin önünde dolap olması senino oraya bağlı olduğun anlamına gelmez. Fiberin olup olmaması buradan anlaşılmaz, fiber olsa 100 Mbps alırsın zaten. Binada fiber kutu var mı yok mu o önemli. Alabileceğin hızın kaltesini anlamak için SNR, Hat zayıflaması gibi değerlerin görülmesi ve yorumlanması gerekiyor.

Eki Görüntüle 618403

Eki Görüntüle 618408
Eki Görüntüle 618410

Eki Görüntüle 618411

Turknet bunu diyor, 79 nerede 35 nerede.

Eki Görüntüle 618413

TurkTelekom ADSL var diyor.

Saha dolabı var, turuncu fiber kablolar döşendi. Hatta bir kaç gün önce internetim kesildi, kesilme sebebi ise yanlış port yüzündenmiş. Takan elemanlar yanlış port'a takmış ve 2 gün internetsiz kaldık.
TurkNet'te 10 TL ek ücret ödeyip 75 alabiliyorsun. Hat kiralıyorlar TT'den.

Bu sonucu hangi siteden aldınız?
Netspeed.
Altyapın VDSL. Resimdeki TT Tip 7 Erişim Kabini sanırım.

Millenicom veya Turknet deneyin. Hangisinden memnun kalırsanız onunla devam edin.
Taahütümüz var Turk Telekomla, cayma bedelinin 1463 TL olduğunu söylediler.
Sorguladığım ilk site hangisi?
NetSpeed
Altyapınız VDSL. TT'nin sorgulama sitesi düzgü çalışmıyor. Arayıp sormak daha iyi.

TT'nin sorgulama sitesinde konumu kendiniz girdiğiniz için nokta atışı yapmanız lazım.
Nokta atışı yaptım hipernet alabilirsiniz dedi, en net bilgiyi bugün arayıp öğreneceğim.

Binada kutu yok, kutunun masrafı ne kadar?

Yeni konular

Geri
Yukarı