Vesveseden tamamen kurtulmak

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Lisesi
6 ay önce başlayan bu hastalığı Temmuz ayında yendim. Fakat artık daha önce de yaptığım gibi yapamayacağım planlar yapınca bir rahatsızlık geliyor. Yapmayınca geçiyor. Peki bunu tamamen nasıl akıldan çıkarabiliriz? Hep yaptığım şu;
"6 ay çalışıp bilgisayar alacam, Ryzen 3 1200'lü, monitör ve mekanik klavye. Sonrada MIDI klavye. Tamam süper."
Yardımcı olabilir misiniz? Ki bu zamana kadar açtığım konularda vesvese parçasıydı.

Öncelikle işlemci parasına klavye almak gibi bir düşünceyi kafandan atmalısın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6 ay önce başlayan bu hastalığı Temmuz ayında yendim. Fakat artık daha önce de yaptığım gibi yapamayacağım planlar yapınca bir rahatsızlık geliyor. Yapmayınca geçiyor. Peki bunu tamamen nasıl akıldan çıkarabiliriz? Hep yaptığım şu;
"6 ay çalışıp bilgisayar alacam, Ryzen 3 1200'lü, monitör ve mekanik klavye. Sonrada MIDI klavye. Tamam süper."
Yardımcı olabilir misiniz? Ki bu zamana kadar açtığım konularda vesvese parçasıydı.
Ilmihal sitelerinden yararlanmani oneririm. Sabri Burhanoglu da bu alanda uzmanlardandir. Bakmani tavsiye ederim. Bir Felak ve bir Nas da iyi gelebilir.

Dini Takıntılar ve Vesvese

Öncelikle işlemci parasına klavye almak gibi bir düşünceyi kafandan atmalısın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öyle bir düşüncem yok :D
Ilmihal sitelerinden yararlanmani oneririm. Sabri Burhanoglu da bu alanda uzmanlardandir. Bakmani tavsiye ederim. Bir Felak ve bir Nas da iyi gelebilir.

Dini Takıntılar ve Vesvese
Yazıyı tamamen okudum. Ve anladım ki vesvese şeytanın verdiği bir kuruntu. Kurtuldum. İçim rahatladı. Artık yapmıyorum. Sağ olun.

Öyle bir düşüncem yok :D

Yazıyı tamamen okudum. Ve anladım ki vesvese şeytanın verdiği bir kuruntu. Kurtuldum. İçim rahatladı. Artık yapmıyorum. Sağ olun.

Kur'an'da şeytanın şöyle dediği yer alır: "Ve onları mutlaka saptıracağım, onları boş kuruntularla oyalayacağım…” (Nisa Suresi, 119) Allah'a sığın vesveseden kurtulursun. Allah yardımcın olsun.

Farklı uğraşlar içine gir. Umursama bazı şeyleri. Bilgisayar amacın sana yeteceği kadar olsun. Her şeyin fazlası zarar bunu unutma. Derslerine yoğunlaş farkı şeyler yap. Aklına gelse bile farklı şeylerle uğraş. Zamanla unutacaksın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı